1. isteyen dünyayı değiştirebilir.

savaşır tüm güçlüklerle, önüne çıkan bütün engelleri aşabilir. aşılmaz dağları geçmek ne demek, delip öte tarafından çıkabilir, geçilmez ummanları yüzmek ne demek, içip suyunu tüketebilir. zorbaya, hayduta karşı durmak ne demek, tarihe karşı gelebilir insan ve yazgıya karşı gelebilir ve değiştirir istediği yazıyı.

bir tek gideni değiştiremez insan. bilir belki, gidenin istediği gibi biri olsa, onun istediklerini yapsa geri gelecektir giden, ama önemi yoktur bunun. gitmeye gönül düşürenin önünün alınmayacağını bilir.

işte o zamanlarda söylenir bu.
  2. aslında içinde kırgınlık yatan söz. çoğu zaman bu cümleyi kurduktan günler sonra kendi kendime kızıyorum neden içimden geçenleri söylemedim, neden sırf karşımdaki kırılmasın diye kendi isteklerimi bastırdım diye. örnek verecek olursak; o gelmek istemiyordur, sizse gelmesini. çünkü bilirsiniz ki eğer gelirse ikiniz de mutlu olacaksınız, bazı şeyleri düzeltme fırsatınız olacak. gelmemek için güçlü bir nedeni bile yoktur ama istemez işte.
    - hebelehöbölö nedenden dolayı gelemiyorum işte, başka bir zamana hallederiz aşkım, eminim buna.
    + ama hani gelseydin iyi olurdu
    - biliyorum ama söz bir dahaki sefere
    + peki, öyle olsun.

günler sonra her şey bittiği bir anda aklınıza gelir bu diyalog. eğer "geleceksin!" deseydim farklı olabilir miydi ki?
  3. -ben artık sıkıldım ayrılmak istiyorum senden..

+peki...

çok kolay vazgeçilebilir biri olduğunu gösteren tek kelimelik en ağır küfürdür kanımca. s.tir git demenin kibar şekli