• videolar

 • görseller

  • passiflora
  • passiflora
  • passiflora
  • passiflora
  • passiflora
 1. anında etki gösterir, panik ataklarda oldukça işe yarar ayrıca uykusuzluk derdinize de derman olabilmektedir.
 2. sadece bitkisel özlerle hazırlandığı için, yan etkisiz fakat çok da etkili olmayan ilaç.zaten genellikle bu tip ilaçlarda kullanım minimum 2 hafta olmalıdırki, ilaç tedaviyi gerçekleştirsin.aynı zamanda passiflora, prozac, lustral, laroxyl gibi bir antidepresan da değildir.antidepresanlar düzenli kullanıldığında beynin ön bölgesindeki mutluluk hormonunun daha fazla salgılanmasını sağlayarak hastadaki depresif durumu tedavi etmeyi amaçlar, bunu gerçekleştirirken de dalgınlık ya da uyku durumu gibi yan etkiler ortaya çıkarır.ancak passifloranın mutluluğu sağlayan hormonu arttırma gibi bir etkisi yoktur.atarax ise passiflora\'ya göre biraz daha etkilidir, bitkisel özlü değildir ve özellikle yaygın anksiyete bozukluğu için önerilir.tedavi amaçlı kullanılıyorsa, genellikle hergün sabah akşam önerilir.
  laroxyl,xanax gibi ilaçları düzenli olarak kullananlarda ise, passiflora en ufak bir etki göstermez, uyutmayı bırakın, sakinleşmenizi bile sağlamaz.
  gene de halk arasında(özellikle orta yaş ve sonrasında) passiflora her türlü psikolojik rahatsızlığa çözüm olarak görülür, komşular birbirine önerir.
 3. mükemmel bi ilaç, ölçek kullanmak yerine şişeyi kafaya dikmemeniz tavsiye edilir yoksa kafanızı yastıktan kaldıramazsınız ve uzun saateler boyu melek gibi uyursunuz mışıl mışıl....
 4. bir süre sonra vücudun bağışıklık kazandığı, ölçekle değil şişeyi dikip içseniz yine de etki etmeyen ilaç.
 5. final zamanlarında kullanıldığında ne sıkıntı kalır insanda, ne "ben bu sınavdan kalıcam" hissi,ne de "ayyyy!!! bitmiyecek bu sınavlar" umutsuzluğu..