1. kırdan toplanan papatyaların sapı tırnakla delinmek suretiyle diger papatya hemen oracıktan iliştirilir, bu işleme devam edildiğinde papatyadan uzanmış bir zincir oluşur ister boynunuza ister saçınıza takabilir kız arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.
  2. pırlantadan taç yapmak kadar değerli olabilecek bir harekettir. lakin maddi olarak o değere ulaşamayabilir; fakat ruhu ile seven bir kadın için gerçekten de orta yaşlı göbekli ve evli bir adamın alacağı pırlantaya göre çok daha anlamlı ve mutlu edici bir şeydir. aşkı para ile karıştırmadan sade yaşamanın yollarından birisidir bunu yapmak ama herkes bunu yapma şansına erişemeyebilir; çünkü herkes bu tacı yapabilecek bir hatun bulamayabilir.
  3. adalarda sıkça karşılaşılan durumdur. o kadar ki10 kızdan 9 u papatya tacı takar. ben ilk gittiğimde bu tac olmadan kızlar adaya giremiyor sanmıştım.
  4. antalya'da büyümenin en güzel yanlarından biri olabilir. zira 5 yaşında falan(evet ilkokuldan önce) öğrenip bütün beğendiğim kızlara yapardım. hepsi de alır kafasına takardı. merve vardı. sokağın en güzel kızı. yaptıktan sonra beni ansızın öpmüştü. işte o anı unutamam. vay be.
  5. papatyasının nereden toplandığı önemlidir. romantizm ayağına dağdan bayırdan koyunun işediği yerden topla; beleşe getir. sonra da kafama tak. oldu gülüm. pis o pis.