merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

püskevit

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #yeme içme
  5. #gündem
  1. çok fazla ecevit demekten dilin o yönde yürümesi ve kelimenin tamamen başkalaşması diye yorumladığım bahçeli'nin sevimli kelimesi.
  2. beni anlatamayacağım derecede güldüren, bu bana 1 hafta gider dediğim, devletçiğimin doğal halleri...

not: ne çok bahçeli hayranı varmış. kötü bir şey demedim arkadaşlar, böyle güldürme yeteneği olan siyasetçiler de gerekli.

not2: ya tamam basın eksiyi (gülme efekti)
  3. beni benden alan bahçeli söylemi. bisküğütü, bisküviti duyduk da püskeviti duymamıştık. hayat bize bunu da gösterdi ölsek de gam yemeyiz vesselam. ne güldüm lan, allah müstehakını versin sayın bahçeli.*
  4. günün nadir güzel dakikalarını yaşamama vesile olan leziz ötesi yiyecek.

benim de bir piskevitim olsaaaa diye hönkürüşüne mi güleyim, gidip meydanda seçim arifesinde böyle abidik gubidik bir şeyden bahsedip alkış beklemesine mi güleyim. allah razı olsun bahçeli'den gerek aritmetik, gerek başbakan'a verdiği garip ayarlar, gerek böyle ilginç telaffuzları illa ki bi güldürecek bir şeyler buluyor.

baauuşbuğğaaan telaffuzunu tek geçerdim, ama püskevit sildi süpürdü.
  1. 1