1. ikinci nesil arı.
    aynı zamanda kendisine ilahi bir mana yüklenmeye çalışılan otobüs parçası.
    bu kanıya varılırken "basamakta durma otomatik kapı çarpar" uyarısı kullanılmıştır.
    uyarıya dikkat edilirse insanlara çocukluk dönemlerinde yapılan "x yapma y çarpar" uyarılarının havası görülebilir.
    benzer ve alternatif bir uyarı olarak:
    şoförle konuşma arkandan ağlar.
  2. çarpma özelliği ile, bi nevi yatır ciddiyetinde yaklaşılması gereken enteresan icat. duyguları olduğundan şüpheleniyorum bazen önünde durunca açılmıyo meret, görmezlikten mi geliyodur nedir?
  3. dolmuşların kapılarında da kocaman bi şekilde dikkat otomatik kapı yazar.ama bazı akıllı insanlar bunu görmeyerek kapıyı kapatmaya çalışmakta ve şoför de yüzlerine ne yaptığını anlamaya çalışarak boş boş bakmaktadır.ör:ben.
  4. bozuk olma halinde tam geçerken kafanızın veya gövdenizin sıkışmasına neden olan kapı.öyle ki bir kez sıkıştırırsa hepsinden korkmanıza neden olur.
  5. istanbul üniversitesi işletme fakültesi kapısında görev yapmakta olanının kesinlikle öğrencilere, en azından bana kastı olduğu görgü tanıklarıyla da tastiklenmiş olan, önüne geldiğinde açılmayan veyahut tam aradan geçerken kıstıran kapıdır..bizzat yaşamışlığım vardır bu ortadan yakalanma durumunu