1. hayır efendim azmış ya da alkollü falan değildir. toplum baskısına yenik düşmüştür yine! arkadan bir el hisseder ama otobüs o kadar sıkışıktır ki acaba ben mi öyle sanıyorum, şimdi söylesem ya taciz falan etmiyorsa ne duruma düşerim. hadi diyelim kesin taciz gördüğü kanısına vardı, söyledi adama. sanki otobüsteki diğer pek imanlı amcalar gel kızım sen söyle geç diyerek sizi mi koruyacaklar. hepsi mal mal izleyecekler, belki bir de tövbe estağfurullah derler içlerinden!!
  2. başına gelenlerden dolayı şok olmuş kızdır. kendine gelmesi uzun sürebilir.bu gibi taciz durumları kolay atlatılır durumlar değildir ki bunu erkeklerin kolayca anlayabileceğini hiç sanmıyorum. düz algılamamalılar. ayrıca susması da cok normal bu ülkede 10 kişinin önünde insanlar kavgaya tutuşup birbirlerini öldürebiliyorlarsa ve etrafta sadece seyirci varsa; otobüstede aynı durumun olma ihtimalinden korkup kendi çabalarıyla 'o.çocugundan' kurtulmaya çalışan kızdır. hala azmış kız olarak nitelendirilebiliyorsa söylenecek söz kalmamıştır. ya da kalmıştır şöyle oluyor efendim;
    (bkz: tahsil cehaleti alır eşeklik baki kalır)
    (bkz: bok gibi başlık)
  3. bilezik için kadın öldüren, 80 yaşındaki kadına tecavüz edebilecek kadar canileşebilen insanların ülkesinde bir orospu çocuğuna karşı ne yapması gerektiğini bilemeyen kızdır. bir orospu çocuğunun seviyesine inmek istemeyen ve doğal olarak korkan bir kızdır. eşek sikerek milli olunuyor bu ülkede seviyesiz girilerini siktiklerim.
  4. ilkinde vermiştir, "açma kızım sen de götünü başını" tepkisini almıştır
    ikincide vermiştir, "kırıtmıştır kesin" demişlerdir
    üçüncüde vermiştir, "ne baarıyon" denmiştir
    dördüncüde vermiştir bütün otobüs kıza gülmüştür
    artık beşincide sessiz kalmayı ve kimliğini saklamayı tercih etmiştir. içinden veriyordur o size tepki
  5. herkesin orospudur, yolludur, azmıştır, salaktır, engellidir bilmemnedir diye yargıladığı kızdır.
    bakın size bişi anlatıcam, lise 1deydim. doğumgünümdü o gün. mutlu mesut bindim minibüse gidiyorum. arkadan bi havvan dayadı. sesimi çıkaramıyorum çünkü ilk kez başıma geliyo böyle bi şey. ama hayır gerizekalı değilim, alkolik ya da orospu da değilim, zevk almak o durumda yapabileceğim son şey. sadece dondum kaldım. hiçbi şey yapamıyorum. sanki herkes bana bakıyo, benim hoşuma gittiğini sanıyo diye düşünüyorum. sonra bi yer boşaldı geçtim oturdum, yanımdaki koltuk da boşaldı biraz sonra. adam bu defa bacağımı bacağıma sürtüyo, minibüs boşaldıkça adamın samimiyeti artıyo. ve ben dayanamıyorum artık. en son kulağıma eğilip 'bize gelsene' diyo, cesareti nerden aldıysa. o andan sonrasını hatırlamıyorum zaten. kendimi attım minibüsten aşağı, hem de sanayinin orda yolun ortasında. okula daha kilometreler var. ağlıyorum hem de. neden? zevk aldığım için mi? hiç sanmıyorum.
    neden her bokta mağdur olmasına rağmen kadınlar suçlanır? bu piçliği yapan insanın suçu yokken sadece korktuğu için sesini çıkaramayan insanlar sürekli ve çok ağır hakaretlere ithamlara maruz bırakılıyor? siz erkekler mükemmelsiniz, her şeyi yapmaya hakkınız var, hatta siz taciz edin biz orospu olalım öyle mi? orospu arıyosanız, sizin gibi bi piçi doğuran anaya dönün bakın e mi?

tanım: arkasında insan bile olmayan orospu çocuğunun farklı alanlardaki pişkinliklerine rağmen değerinden hiçbi şey kaybetmemiş, kafası güzel olmayan orospu olmayan zeka özürlü hiç olmayan 'masum' ve 'mağdur' kişidir.
  6. savunmasızdır. ne tepki vereceğini bilemeyen insandır. o an bağırsa bir türlü bağırmasa bir türlü. biz o kadar duyarsız bir milletiz ki,taciz eden o an boğazına bıçak dayasa tepki vermeyiz, bu yüzden o kız sadece savunmasızdır, abaza sapık insalar da bunu fırsat olarak görür.