merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

osbir çekmek için ölüm haberi bekleyen akbabalar

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #yeme içme
  1. akbabaları bilirsiniz. leş yiyiciler. herkes bilir. ne gelir akbaba diyince aklınıza? elbette ölmeye yakın, can çekişen insanların üzerinde dönüp duran hayvanlar. evet, bu kadar basitti bu sorunun cevabı, telaşlanmayın, heyecan yok, bu kadardı.

evet, şu anki tanımımız tahmin edebileceğiniz üzere bbp partisi başkanı muhsin yazıcıoğlu ve beraberindeki heyeti, heyet daha güzel durdu burada, taşıyan helikopterin düşüşüyle alakalı. muhsin yazıcıoğlu hakkında, "ölsün. bitsin. ohhhh ohhhh ne güzel oldu. bane bane yaptıklarının cezasını çekti. ölüm döşeğinde bi kinder bueno istese vermem" diyenlere.

bi insan sırf öldü diye onun hakkında düşüncelerim değişmez. sonuçta hepimiz öleceğiz. sadece öldü diye birini affedemem ki, saçma olur bu, ayrıca içten pazarlıklı ve samimiyetsiz de görünür. birinden yaşarken hoşlanmıyorsam öldüğünde de hoşlanmam. gelelim ölüm haberi bekleyen akbabalar mevzusuna...

bir insanın ölümden rahatsız olmamak, tınmamak, etkilenmemek, hatta sevinmek farklı, daha öldüğü bile kesinleşmeden "işte bu adam da zaten öyleydi böyleydi bilmem neyin tekiydi" deyip bu sevinci deklare etmek farklı. işte ruhu akbabalık güdüsü salgılayan ruhlar ikinci kategoriye giriyor.

halbuki biraz bekle. adam ölsün. cenazesi kalksın. üzerinden biraz geçsin. 7'si çıksın. 40'ına kadar bekleyemezsin bilirim. ondan sonra konuşursun işte. şöyle katliam yapmıştı böyle bi adamdı filan diye.

ama şu an çok garip ve bi o kadar da hayvanca oluyor bu. düşünsenize aklınızda muhsin yazıcıoğlu diye biri yok. ve o helikopter kazası olmasa ölene kadar da herhangi bi cümlenizde bile geçmeyecek. ama kayboluyor. helikopteri düşüyor. sonra birdenbire müthiş bi öfkeyle küfürler, hakaretler, ölü seviciliği başlıyor. enteresan. demek ki bu akbabaların da osbir zevki böyle bişey. sıcağı sıcağına zevk alıyorlar.

hitler'in arkasından küfür edersiniz. ya da lenin. hem bunlar öleli çok olmuş, kanlı canlı bi insan hissiyatı yaratmıyor, sembol tadında. ya da kimse artık. kimden nefret etmişseniz çok. ben bilmiyorum bu duyguyu. yani ölmüş ya da ölecek olan birine şiddetli bi nefret duymadım hiç. eski bi sevgilim vardı belki buna biraz yakın, doğumgününde kedisini zehirleyince geçti. neyse şunu diyorum... aaa apo olabilir bak. hani öldüğünde bile ağır konuşabileceğimiz kişi. ama ona ve teroristlere zaten sürekli küfür ediyoruz. onlar bu kadar bizim yaşantımızın içinde. bi nevi sıradanlaştı bu olay, hatta apo denince herkesin aklına o.çocuğu sözcüğü geliyor. özdeşleşmiş bu. açık açık yazmamanın nedeni, bilmiyorum nedense biraz naifim bugün. neyse yani sıca sıcağına istisnai olarak sadece teroristlere küfür edebiliyoruz, hani edilse sadece onlara edilebilir diyebiliriz, abes kaçmaz. peki ya muhsin yazıcıoğlu?

şöyle denilebilir, işte bu akbabalar da muhsin yazıcıoğlu'nu apo gibi görüyor, yani sen nasıl apodan nefret ediyorsan, onlar da muhsin yazıcıoğlu'dan nefret ediyor, diyebilirler yani böyle bi şey. ama bu da olmuyor. apo'dan tiksinen insan için bu açık, bariz, net. hayatının her alanında her saniye geçiyor bu. oysa bugün muhsin yazıcıoğlu'na küfür edenler, en son ne zaman onun hakkında bir şey düşünmüş, ya da hiç düşünmüş mü, kim ulan muhsin yazıcıoğlu, bügüne kadar düşünce hayatınızın ne kadarını kaplamış, ne zaman aklınıza gelmiş?

lan osbirci akbabalar, arada bi taşağına insan olun da, cesedinin başında osbir çekeceğiniz ölünün burnunun düşmesini bekleyin. kanatlarınız bacaklarınızın arasında ölüm haberi bekliyorsunuz di mi şimdi? selayla çekeceksiniz neredeyse. görebiliyorum sizi.

öldüysen rahat uyu ülkücü. allah taksiratını affetsin.
  2. "tekbiiiiiiiir"ler getirerek can alanlardan evladırlar her zaman. günahsız insanları sırtından vuranlardan, katliamlar düzenleyenlerden, ortalık karıştıranlardan. şiddet karşıtıdırlar, ilenmekse ellerine kalan tek silah, sövmekse bir şeylere ve bu bile zoruna gidiyorsa bazılarının; diyecek söz yoktur. "hem suçlu hem güçlü olmak" ya da "rabbena rabbena hep bana, hep bana" vs. kalıplar yetmez durumu açıklamaya.

bu arada bbp'liler yine tehditlerini savurdular, istikrarlı bir şekilde. "bize bu meselede art niyet aratmayın, islam ülkücülerine kastedildiğini düşündürmeyin!" kabilinden uyarılar yaptılar sloganlar eşliğinde. "akıllı olun" diyorlar yani her zamanki gibi. öyle öfke dolular ki; sanki helikopteri biri düşürmüş. kaza bu. herkese olur, "herkes"e... kurt da, kuzu da ölüyor işte. ama kuzuları kurtlar parçalıyor; kurtları kazalar, hastalıklar, belki de kader...