merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

organ sokmak suretiyle cinsel istismar

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. (bkz: http://haber.gazetevatan.com/...)

basında, herhalde ilgi çekmesi için "mahkeme bıçağı organ olarak kabul etti" diye verilmişse de hukuki durum farklıdır.

mahkeme bıçağı "organ" olarak kabul etmemiştir. çünkü kanun organ ya da herhangi bir cisim sokulması halinde ceza öngörmektedir ve bıçak da herhangi bir cisim olduğundan, mahkeme cezayı vermiştir.

basındaki bu hukuk cahilliği hoşgörülebilecek ölçüyü aşmaya başladı türkiye'de.
    koskoca mehmet ali birand bile "x şahıs hakkında dava açıldı" diyeceği yerde "x şahıs hakkında mahkeme açıldı" derdi.
    bir gazetecinin bu kadar temel ve basit hukuk bilgisine haiz olmayışı hoşgörülebilir değildir.
    gazeteci arkadaşlara duyrulur.

eskiden tecavüz olarak bilinen, eski kanunda ırza geçmek olarak ifade edilen suçun oluşması için, cinsel organın dûhulü (sokulması, girmesi) şartı aranırdı.
    yani kadının ya da erkeğin vücuduna bir cisim sokmak örneğin, ırza geçme kabul edilmiyordu.

şimdi öyle değil.

artık, cinsel organ sokulması şart değil, herhangi bir cisim sokulması suretiyle de cinsel saldırı işlenebiliyor.
    eğer fiil cinsel davranış niteliğindeyse, mağdurun rızası dışında, burnuna kürdan soksanız (ki vardır böyle cinsel davranış bozuklukları) tck 102'den hükmü giyersiniz, ona göre!

sado mazo eğilimleri olanlardan, partneriyle sevişirken dozu kaçırıp partnerini öldüren olduğunu duymuştur herkes de, cinsel saldırıdan ceza alanı bile var onu da benden duyun.
    örnek olay: iki eşcinsel, bir sado mazo partisine katılırlar. biri sadece meraktan katıldığını, kimseyle herhangi bir ilişki yaşamak istemediğini söylemesine rağmen, gruptan 3 kişi zorla bu kişinin ağzına bir top sokarlar. cinsel saldırıdan cezayı almışlardır efendim.
  2. yanlış terimli haberidir.

ya organ sokmak suretiyle cinsel istismardır ya da sair cisim sokmak suretiyle cinsel istismardır. bıçak sapı hiç bir durumda organ sayılamayacağına göre ya hakim saçmalamıştır ya da gazete.

yalnız ben adamdaki savunmaya hasta oldum. eşim zannettim diyor. ulan sen eşin bile olsa ne diye bıçağın sapını kullanırsın? nasıl bir manyaklık bu?