• görseller

• on yıl sonra kendini nerede görüyorsun
  1. mantıksız bir insan bu soruya "medyum muyum ben amına koyayım" diye cevap verir. çünkü bu soruyu genelde iş görüşmelerinde soruyorlar. aslında soruya bu şekilde cevap vermek bir bakıma " görüyorum, görüyorum... kendimi on yıl sonra bir bar taburesinde kafam taşak gibi olmuş ve beş parasız bir halde görüyorum" demek gibi oluyor. tabii o sırada görüşme yapmakta olduğunuz personel müdürünün kafasından da geçen aslında bu tür düşünceler olabilir. o zaman da hem yeni bir iş, hem de kendinize yeni bir içki arkadaşı bulmuş olursunuz. evet, şimdi bu ikiliye soralım: on yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz? - bir bar taburesinde kafamız taşak gibi olmuş ve beş parasız bir haldeyiz.
  2. şeklinde cevaplanabilecek soru. dedikten sonra şunu da eklemeden geçemeyeceğim: çok orospu çocuğu soru. kanımca en güzel, minimal ve kolayca karşı çıkılamayacak cevap "aynada" olacaktır. bütün iş görüşmecileri bu tarz sorulara "aynada" veya "üsküdar'da" gibi minimal cevaplar verseler, kimbilir, belki de bir gün bu tip sorular sormaktan vazgeçerler. neden olmasın dostum ha? o halde gelin, önümüzdeki, bakalım, yirmi eylülden itibaren, her yirmi eylülde, bu tarz sorulara o tarz cevaplar verelim. dünyanın bütün küçük burjuvaları birleşsin. kredi kartı ekstrelerimizden başka kaybedecek neyimiz var sonuçta? sende var mı bir şey?
  3. bu ülkede hiç bir zaman cevaplanamayacak sorudur. bu ülkede bugün ile yarının arasında her an bir uçurum söz konusu olabilir.ilk 5yılını tahmin etmek için swot analizi bile yapamazsın.
  4. klasik iş mülakatı sorularından biridir, ve en meşhur klişe de soruyu soran kişi patronsa cevap olarak "sizin yerinizde" denmesiyle mülakatı kaybetmenizdir.
  5. + on yıl sonra kendini nerde görüyosun
    - katmanduda karlı bir dağın tepesinde görüyorum bastonumla
    + ilginçmiş ehe
    - daha ilginci on yıl önce de bi hıyarın karşısında görüyodum aha
  6. + on yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?
    - on yıl önce neredeysem orada, yani senin evinde.
    + ne işin var lan benim evimde?!
    - ben senin karınım salak...
    + ha doğru, bir şey içer misin?
    - çay alayım.
    + kızım 2 çay, 1 i açık olsun
    sekreter: peki efendim.
    (3 dakika sonra sekreter gelir)
    - on yıl sonra kendini nerede görüyorsun, kızım sen?
    sek: sizin olduğunuz konumda.
    - ne?
    + yatıyoz biz, çok sevişiyoz, bir giriyoruz 4 gün çıkmıyoz valla...
    - allaaaaaaaahhhhhh!!!!
    + dur hanım sakin ol... kendini on yıl sonra nerede görüyorsun hanım
    - cehennemin dibinde, senin götünden içeri kürek kürek akkorlar atarken görüyorum...
    + kariyerinde başarılar diliyorum hanım, biz sizi ararrrr... eşşehüdü en laaaaa....

şekilde bir muhabbeti başlatacak olabilen soru cümcesidir.