merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

• görseller

• olacak o kadar
  1. 3

olacak o kadar

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  5. #gündem
  1. şu anda yayında olan program..

komiktir-değildir-bayadır-şudur budur ama giydirmeleri cesurcadır...kimse alınmasın, tvde böyle yapan mizahçı başka yok...
  2. başlamasıyla ekrandaki ciddi bi eksiği doldurmuştur. başta acaba dedirtse de bence pek güzel geçirmiş etrafa. gemicik olayına getirdiği boyut ise koparmıştır.
  3. harika lan. bildiğin taşşak geçiyor, hemde göz göre göre, insanların gözüne soka soka., üstelik kimseden çekinmeden. akpnin başbakanını, cumhurbaşkanını madara ediyor.

resmen altıma sıçtım izlerken, üstelik full de izlemedim, öyle haberlerde kısa bi reklamını gördüm ve cidden tiplemeler, benzerlikler harikulade olmuş, bu kadar mı cuk oturur. zaten sarhoş tiplemesiyle bir efsane olmuştu levent kırca. eksilkliğini cidden izleyince hissettirdi. meğerse özlemişiz be.

inşallah ota boka dava açanlar * * dava açıp yayından kaldırmazlar bu programı.
  4. yeni bölümleri güncel olaylara kendine has eleştirisini gene yapsa dahi mizah bölümü çok hafif kaçmış skeçler topluluğu. eskiden gülüyorduk ama şimdi çok az güldüm açıkcası. levent kırca dışında eskilerden çok az kişi var geri kalanlar da itici kaçmış biraz. her şekilde eleştirileri yeter gerçi.
  5. davos fuarı nın çok iyi canlandırıldığı program/güldürü dür. rte ye de çok iyi benzetmişler çok güldüm açıkcası.van münüts.van münüts.*.
  6. mizahın asıl amacı güldürmek olmalı. ondan sonra ne yaparsan yap. ister mesaj ver, ister sosyal konulara değin, ister hiciv yap.

olacak o kadar ve dolayısıyla levent kırca'ya bakınca ise hep işin bu ana kısmını, yani güldürmeyi atladıklarını görüyoruz. onlar için önemli olan mesaj vermek. şimdi bunun 2 nedeni olabilir: ya bu adamlarda espri yeteneği yok ve bu yeteneksizliklerini "bakın biz mesaj veriyoruz" diyerek gizliyorlar. ya da bu adamlar hakkaten mesaj hastası; güldürmek falan umurlarında değil. ben ilk şıkkın daha doğru olduğunu düşünüyorum.

not: şu anki leman dergisi de aynı yolda ilerliyor gördüğüm kadarıyla.
  7. olacak o kadar birkaç kez yayından kalkıp geri döndüğünde "eski tadı kalmamış" veya "artık baydı bu da yeaa" diyenlerdendim, fakat bu sefer olmuş abicim. o arada konuşan üç tip olmamış sadece, bir de herhalde bütçeyle alakalı olarak dekorlar iyi değil pek, ama birçok şeye epey güldüm ve fark ettim ki, avrupa yakası bunu çaktırmadan yapıyor da olsa, bu kör parmağım gözüne politik mizahı özlemişim. keşke birçok alternatifi olsa.
  8. tayip erdoğan tiplemesinde "gemi yavrulamış ne yapalım sokaktamı bırakalım, büyütüp tekrar denize salacaz" cümlesiyle ironinin dibine vurmuş programdır.
  9. an itibarıyla başlayan bu akşamki bölümüyle sezon finali yapacak ve eylül ayına dek tatile girecek olan efsane program.

bu akşamki skeçlerden bazıları şunlar:

devlet türk müziği korosunu özelleştirmeyle satın alan adam
    ibrahim tatlıses ve mağara yaşamı
    özel konuklar: türkan saylan ve atatürk
  1. 3