1. boktan durumdur, yürürken sırtınızda ağır yük hissettirir, ki bu yediğiniz küfürlerin üstüste gelmiş halidir, adamın belini büker. en büyük avantajı ayrıldıktan sonra diğer kızların demek ki bunda bişi var diyerek etrafınızda pervane olmasıdır. birlikteyken yaşadığınız problemleri hiçbir şey değilse bu unutturur.

kişisel ek , güzel kızlar kötü sevişir.
  2. çıkmadım değil. çok güzeldi, peşimde dolanırdı, çıktım. hem de bir iki değil. baya çıkmış olmalıyım. çok sevdim sonra çıkmayı. bunun arkadaşları vardı. 6-7 kişi gezerlerdi. onlar da güzeldi ama en güzeli oydu. neyse işte çıktım ben. sonra arkadaşları sardı bana. o günleri hatırlarım da. götüm tavan yapmıştı. her neyse.

sevişmedim değil. çok seviştim. ama ben iyi seviştim. kötü sevişen oydu. sonra markete gitmiştik. neyse işte öyle oldu. çıktım, seviştim.
  3. bu tür bir erekeye sahip kişinin yanında hıncal uluçgibi bir otoriteyide her daim hazır bulundurması gerekir, zira en güzel kızın kim olduğu konusunda ikilemler, üçlemler, dörtlemler hatta hatun oranı yüksek okularda onbeşlemler, yirmibeşlemler yaşanabilir. birde söz konusu amaca yönelik girişimde bulunacak kişiler için, her yıl güncellenecek hatunlar arasında eldeki hatundan daha güzel bir hatunun bulunup bulunmadığını gözlemleyecek, vefakar bir arkadaş kitlesine sahip olunulması gerektiğinide hatırlatmakta fayda var sanırım.
  4. eğer kız güzel sen çirkinsen dadından yenmez. ama kız okulun en güzeli sen de en yakışıklısıysan olmaz. çünkü toplum içinde iki güzel insan asla farkedilmez, adeta görünemez olurlar. insanlar çok düz, çok düzenli, çok güzel ve muhteşem şeylere değer vermezler. mükemmelin kusurunun olması en çekici şeydir. artılar eksileri götürmelidir. bu hep böyle olur. o yüzden şaşırdığımız birliktelikler gerçekleşir. hayatın kuralı böyle.
  5. söz konusu kızın; en güzel olduğunun bilincinde olduğu durumlarda şu üç nedenden biri söz konusudur:

1- erkeğin parası ya da okulda bir şekilde ünlü oluşu.
    2- ölçütü kişiden kişiye değişse de yakışıklı ve karizmatik oluşu.
    3- kızın (türk filmlerinde olduğu gibi) kendini/arkadaşlarını eğlendirme isteği.

okulun en güzel kızı, okul sınırları içinde kendini prensesler ayarında zannettiği için aslında bir çeşit tapınma da istemektedir; bu itibarla erkeğin "çıkma" eyleminin basitliği nedeni de eklenerek bu kızla uzun süre çıkamayacağı da bilinmelidir.

ama şu da söylenebilir ayrıca: okulun en güzel kızı olduğunu bilmeyen, bu yönü gizli kalmış ve gerçekten okulun en güzel kızı olan öyle kızlar vardır ki, erkeklerin çoğunlukla ıskaladığı şey budur. hep görüntüde olanı yakalamak isterler.
  6. göreceli bir durumdur. şöyle ki okulda aşık olduğunuz kız zaten sizin için okuldaki en güzel kızdır. okulun en güzel kızıdır. olaya biraz daha altan erkekli'nin vizontele'deki repliği gibi bakarsak:
    "okulda bir kızı seviyorsak o, okulun en güzel kızıdır. ama okulun en güzel kızını sevmiyorsak o kız okulun en güzel kızı değildir." (duygulandım lan.)
  7. amerikan gençlik filmlerinden etkilenen gencin kafasında kurduğu hayaldir.
    çirkin adam filmlerin etkisiyle okulun en güzel kızıyla çıkabileceğini düşünür.
    gider konuşur.
    olaylar gelişir.