1. asıl dünyanın haline bakınız tecavüzler, oral seksler diye cevaplanacak cümledir.
    büyük balığın küçük balığa her fırsatta tecavüz ettiği, küçük balığın ise hala büyük balığa biraz daha oral seks yapma peşinde olduğu, bizim ise ısrarla zinayı ve oral seksi konuşup asıl resmi görmemekte ısrar ettiğimiz bir dünyada yaşıyoruz. vay halimize.

edit: başlık üstüme kalmış, bir giri daha var idi üstte, br gazetedeki bir yazıyı linkliyordu.
  2. ''kapının önünü hangi vakit süpürdün be güzel abicim? '' diye sorduran bir yazının ana fikri gibimsi olan şey!

elbette kötünün örneği olmaz lakin bu duyarlı ve güzel satırların basımını yapan gazetenin pek savunduğu başka bir abi (!) vardı sanki daha geçtiğimiz kış sanki ki ki ki?

(bkz: hüseyin üzmez)

ama elbette kahrolsun kültürel ve ahlaki çöküntü değil mi ama? ma ma ma ( eski dilde neydi?)
  3. tüm ahlaksızlıkğı, yozluğu dinsizliğe bağlamış bir yazarın serzenişi. zaten tüm bunların altında insanların dinlerini özgürce yaşayamaması, dini her kuruma özgürce sokamaması, pis laiklik ilkesine bağlılık filan yatıyor. din ve allah kisvesi altında ahlaksızlığı tavan yapanlar ne olacak? hani sizin tayfadan olan hüseyin amca'yı kastediyorum.
  4. hüseyin üzmez hakkında iki kelime kaleme alacak yüreği olmayan bir yazarın dikkate alınmayacak yazısı. bu bahsedilenler ve 10 katı tüm dünyada yaşanmakta. iran da neler döndüğünden de haberi yok belli ki şevket amcanın.
  5. bir eğitimci olarak kati böyle bir şey yok diyemeyeceğim, ancak bu tür yargıya varabilecek kadar da milli eğitim sistemimizin çökmüş olabileceğini inanmadığım tesbittir. spesifik olayları genele taşımamak lazım.
  6. her mütedeyyin yazarın her hoşumuza gitmeyen yazısına "ama hüseyin üzmez..." diye kontratak yapmak kötü bir haslet olarak geldi yerleşti. şimdi yine kızacaklar ama, bu yapılan adıyla sanıyla "tu quoque"dir. kurallı, hakemli bir münazarada doğrudan yitirmenize neden olur; zira "evet ama senin adamın da..." demek, karşıdakinin görüşünü peşin peşin kabul etmektir.

yazının kendisine gelince, sözü geçen, büyük bir meyhaneye dönmüş, milletin sabah akşam seks yaptığı ülke hangisiyse gösterilsin bir zahmet. tek gidiş bilet istiyorum oraya.
  7. türkiye'deki cinsel ilişki yaşının oldukça düştüğünü anlatmaya çalışan ancak pek anlatamayan, kendi dini görüşleri içerisinde tebaasını korkutup içine kapanmasını isteyen kişinin cümlesi bu.

ancak durmuş bir saat bile günde iki sefer doğruyu gösterir.

etrafınıza bakın. görmek istemiyorsunuz ama henüz barbi bebeklerle oynamayı yeni öğrenmiş çocuklar hamile kalıyor bu ülkede.

çekinmeyin size ne deneceğinden, nasıl bakılacağından. nerede bir genç görürseniz, eğer biliyorsanız, ona korunmanın ne demek olduğunu öğretin. nasıl olduğunu öğretin.

evet "eğer biliyorsanız" diyorum. çünkü içinizden bir çoğu hala korunmanın ne demek olduğunu, nasıl uygulandığını bilmiyor.

hayır efendim. ertesi günü hapı, bir doğum kontrol yöntemi değildir.

zorunlu ekleme: işbu yazıdaki cümle sahibinin nerede doğru söylediğini söyleme ihtiyacı hisseiyorum.

evet türkiye'de cinsel ilişkiye girme yaşı düşmüştür.
    hayır efendim bu asla dinsizlik yüzünden değildir.

dini bütün insanların, pek de dindar olmayan insanlardan bu konuda ayrıldıklarını düşünmüyorum pek.