merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

okul ne zaman bitiyor diye soran akrabalar

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. verilen cevabı ısrarla anlamak ya da hatırlamak istemeyen akrabalar, loop eden bayram diyaloglarının oluşma sebebidir.her karşılaşmada, bayramda-seyranda sorarlar.bi süre sonra insanın içinden "bitmiyo a..na koyyım" demek gelir.
  2. her hafta soran cinsleri de mevcuttur.bir okul döneminin ne kadar sürdüğünü hatırlatmak gerekir.
  3. bitti deyip kurtulamazsınız. bir dert biter öteki başlar hesabı bu sefer askere ne zaman gidiyorsun diye sorarlar. onu da yapmışsanız yandınız. sırada evlilik soruları vardır... gider bu daha...
  4. sorucak başka sorusu olmayan, belki 10 yıldır görmediğiniz ve artık bayramda gitmek zorunda olmanız dışında hiçbir bağınız kalmayan akrabaların muhabbet kurma çabaları içinde saçmaladıkları cümle örneklerinden biri.
  5. otuz yaşına gelen uzun boylu birisine, her sene, bıkmadan "sen geçen seneden beri uzamışsın" diyen akrabamsılar.
  6. hiçbir zaman doğru dürüst bir cevap alamamış, ama yine de her gördüklerinde aynı soruyu sormaktan da bıkmamış insanlar güruhu.

amca: okul ne zaman bitiyor yeğen? (bu seneyi kastederek)
    gxix: amca şimdi şöyle, x dersi sakat durumda onu büte bıraktım, diğerlerini geçince şu-şu tarihler arası şu kadar tatilim var, büt için şu tarihte ankaraya dönmem lazım, haa, eğer şansım yaver gider de büt olmazsa şu-şu tarihler arasına dönüyor tatil. ha bi de kamp var, kamp da şu-şu tarihler arası, onu da düşünecek olursak tatil şu-şu tarihler arasına sıçrıyor. bi de arada yaz paneli var, onun için döncem ankara'ya. o zaman da tatil ortadan ikiye bölünüyor.
    amca: anlıyorum.

(bkz: tıp fakültesi öğrencisi)
  7. -okul ne zaman bitiyor bakalım?
    -ben bittiği zaman size gelir bitti derim merak etmeyin siz...
  1. 1