• videolar+1

• görseller

• ofsaytın ne olduğunu ilk seferde anlayan kızlar
  1. biraz etimoloji arkadaşlar, "off side". bunda abartılacak bir şey yok : top rakip ceza sahasına doğru, oyuncunun ayağından çıktığında pas verdiği adam (buna forvet diyoruz), karşı takımın hiç bir oyuncusunun önünde olmamalıdır; bir nevi karşı takımın oyuncularının çizdiği hattı geçmemelidir. çıkan topu görüp, geriden ama rakip defans oyuncularından daha hızlı koşup, pası almalıdır; o zaman ofsaytsız nefis goller çıkartılabilir.
    ve bir kız, böyle doğru düzgün anlatırsanız, anlar.

hiç unutmam, ismini vermek istemeyen bir izleyicimiz, " sen öteki adamların önünde durup, topu alır da, babanın sahası gibi gol atmaya gidersen ofsayta düşersin" demişti.
    kızları aptal yerine koymayın, intikamları çok acı olur...
  2. zeka kapasitelerinin üstüne çıkmayı başarmış ender hatunlardır.yok denilebilecek kadar azdır.

şüphesiz futbolun öğrenilmesi en zor kuralıdır ofsayt.top ayaktan cıktıgı anda mavi oyuncu kırmızı oyuncunun önünde ise ofsayt yoktur diye anlatılır hep.lakin çoğu zaman sonuç alınamaz.hele bir de bunu futbolla ilgilenmeyen kişilere,daha çok kızlara anlatmak ölüm gibidir.kalemler,kağıtlar,parmaklar seferber olur bu kuralı anlatabilmek için .kızlar ise onca seferberliğin arkasından "ben anlamadım" cevabını yapıştırır surata tokat gibi.boğup,öldürmek gelir içten ama kızdır işte yapamazsın.

tüm bunlara rağmen aralarından çıkar bir iki tane.ofsaytın ne oldugunu ilk seferde anlarlar.şaşırtırlar.iki olasılık vardır.ya bunlar anladım diyerek salağa yatmakta,ya da harbi anlamakta..