merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

oflu olmak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. her ne kadar trabzon'un bir ilçesi olarak tanımlansa da, of direk olarak allaha bağlı bir bölgedir. zira bu özelliği insanlarının herkesten farklı olmasından ileri gelir. efendim of dediğimiz bölge klasık doğu karadeniz coğrafi yapsısındadır.az bi düzlük ve hemen başlayan dağlar.of medeniyeti solaklı ve baltacı nehirleri arasındadır ki bu nehirlerin solaklı olanı çaykaraya doğdu uzanır ve alim yetişdirir. diğeri baltacı nehridir.osmanlı rus savaşında bölge köylülerinin baltayla savaşmasından ötürü kırmızı olarak akmışdır uzunca süre.oflu hasan, oflu ismail gibilerin diyarıdır.
  2. oflu'nun ilmi de olsaydı o imana göre
    şimdi baştan başa tevhid ile dolmuştu bütün küre...
    m.akif ersoy
  3. (bkz: gurur duymak)
    (bkz: bunalmak)
    bazen karşınızdakini korkutur, bazen size saçma espiri yapar, bazen de sırf oflularla bildiği birkaç şeyi söylemek için size kendisini ıspatlamaya çalışır.
    ve size o saçma espiriyi yapar.
    -nerelisin
    +ofluyum
    -ooo belinde silahın da vardır senin dimi?(güler)
    +hayır hocam mitralyöz taşıyorum belimde de değil başka tarafıma soktum.
    -ha?
    +mitralyöz
    -haaa!

2. bir espiride şu şekilde gelişir.

-nerelisin
    +of
    -hee şu direk allaha bağlı olan
    +yok ssk ya bağlandık geçen sene.
  4. organize çalışmak demekmiş, bunu yıllar önce tecrübe etmiştim
    eskiden bir eposta adresim vardı, bir oflu benim adresi bir yerden bulmuş, her gün istisnasız şunlara benzer kişi istekleri geliyordu

ofluprens63@hotmail.com
    kurbanolurumoflulara@windows.live
    oflu_boy_18@bik bik
    seny_svyrm_oflummm@bilmem ne

en son adres değiştirip hobi olsun diye bu adrese girip kişilere bakar olmuştum, iki yüz küsür arkadaşta daha da gelmem davosa demiştim