• isle of dreams
  1. dr.hikmet kıvılcımlı hakkında bilgilere bakarken "vatan şaşmaz'ın adı nereden geliyor?" diye bir yazıya rastladım. vatan şaşmaz zaten tv programlarında yalan söyleyip duruyor. babasından hiç söz etmiyor. adeta komünistliğinden utanıyor gibi bir durum yaratıyor.
    neymiş efendim?
    vatan caddesinde oturdukları için annsi adını vatan koymuş.
    hadi layn!...
    tabi oda tv bunu yazdığı gibi gerçeği de bir tarafından yakalamış hani. ama sağlıksız ve eksik.
    karabigalı süleyman şaşmaz eğitimcidir. komünisttir, yasaklıdır, yasaklı olduğu sürece süngerciliğe kadar her işi yapmıştır amelelik dahil.
    komünistlik zor zanaat.
    dostumuz arkadaşımız devrimcilerle birlikte kurduğumuz kooperatif ortağımızdır. doktor hikmet'ten derlediği kitaplarının yanında kendi özgün eserleri de mevcuttur. ve bütün kitapları bende vardır.
    süleyman şaşmaz; dip doğa ve insan projesi'nin kurucusudur. dr.hikmet çizgisinden bir santim şaşmamıştır. dergilerini yakın zamana kadar çıkarmakta olan süleyman şaşmaz bursa'yı terkettiğinden beri irtibatımız telefonla olmaktadır.
    sadede gelelim: bu dolu dolu adamın oğlu vatansever şaşmazdır. oda tv vatan demiştir. oysa vatanseverdir o adamın adı.
    bir diğer kardeşi daha vardır vatansever şaşmaz'ın. gelecek şaşmaz!
    süleyman yoldaş çok güzel isimler koymuştur çocuklarına. ancak her komünist gibi iki evliliği de istediği gibi gitmemiştir.
    oda tv keşke bir komünistle konuşsa veya süleyman'ın kitaplarını edinse. o kitaplardan birinde bu kanudan bahsediyordu. fotograflı ve alt yazılı.
    bu vesile ile andık dostumuzu. okursa mutlaka gücenecektir.