1. kerhaneye düşmüş kadınların önemli bir çoğunluğunun; küçük yaşta akrabaları tarafından tecavüze uğramış (bkz: ensest), bu sebeple cahil köy halkının oluşturduğu baskı yüzünden, anne ve babası tarafından köyünden kovulmak durumunda bırakılan çocuklardan oluştuğunu bilmeyen babadır.

eğitimsizliğin, kadına verilmeyen değerin, cinsel sapıklığın neler doğurabileceğinden haberi olmayan babadır.

oğlunu götürerek, bu küçük çocuklara yenilerini ekletmesi için sistemi ve insan tacirlerini teşvik ettiğinin farkında olmayan babadır.

o günden sonra kerhaneye düşen her bir çocuk için vebal altına giren babadır. bu vebalin farkında olmayışının sebebi de kendisini küçük yaşta kerhaneye götüren babasıdır.

oğluna sevmeyi değil, sikmeyi öğreten babadır.

babadır ama kızı olmamıştır. olsa da kerhanedeki orospuların bir zaman başkalarının kızları olduğunu anlamamıştır.
  2. geleceğe yatırım yapan babadır. ilerde yaşlandığı zaman 'ben karı istiyorum' diye tutturduğunda oğluna hatırlatacaktır onu kerhanaye götürdüğünü...
  3. muhtemelen kızına da namus bekçiliği yapan babadır. küçüklükten beri anneler babalar erkek çocuklarını ''aman da bu pipisiylen kızları mı şeetcen sen, bidi bidi agu agu*'' diye sevmiyor mu? ya da kız çocuğunu tam tersi. ''aman ne akıllı hanım kızım var büyüynce erkeklere hiç yüz vermicek benim kızım.'' gibi. bu mantığın örneğidir bu baba. ve türkiye'de maalesef örneği çoktur. boşuna kimlik karmaşası yaşamıyor çocuklar. bu baba çocuğunun eline bir kitap tutuşturacağına, bir hayat dersi vereceğine elinden tutup kerhaneye götürür. tamam abartmayalım, götürmese de göz yumar işte.
  4. oğlunun sırtını sıvazlayıp:"hadi evladım git ve gerçek bir erkek ol!" der kerhanenin kapısından sokup günlerden bir gün kızı ile ilgili bir durum söz konusu olunca kan döken can alan baba modelidir
    hiç bir baba kızının gerçek bir kadın olmasını istemez nedense