1. bu iki şahsiyetin ilişkisi konusunda biz çok kandırıldık.

malum oğlak burcu erkeği ile yeni tanıştığım zamanlarda internet üzerinden bu iki burç ve cinsiyet arası anlaşma konusundan ufak çaplı bir araştırma yapmıştım.

"ikisi de ayrı maldır. böm böm yaşarlar ilişkilerini. ne kavga ederler ne heyecan ararlar. kısacası mal mal geçinip giderler" gibi birşeyler yazıyordu ekşi sözlükte.

oh dedim ya ne güzel. uzun soluklu ilişki modeli mal mal geçinip gideceğiz. derken ilişki yavaş yavaş başladı. ama ilk günden beri bi garip, bir tripler, bi farklılık vardı.

ilişkiyi yaşıyorum ama bi yandan aklım okuduklarımda "acaba ne zaman mal mal geçinmeye başlayacağız" diye düşünüyorum sürekli.

öyle böyle derken 8 ay geçti.

bu sabah herşey düzgün başladı güzel bir gün. ne çok konuşuyoruz, ne de sıkılırcasına susuyoruz. hoş sohbetler falan. yuvarlanıp gitme modelindeyiz yani. oldu galiba ya dedim.

eve geldim. bir güzel mesajlaştık. sevdicek maç yapacağını söyledi. anlayışla karşıladım. 20:30 sularında biteceğini düşündüğüm maç dolayısı ile sevdiceğe 19:00 - 20:30 suları arasında msj çekmedim. tam 20:31 de bir mesaj alındı.

"bir buçuk saatdir hiç birşey yazmamış olman"
    "sevgilim maç yapıyorsun diye boşuna msj atmak istemedim"
    "he he eminim öyledir"
    "aşkım valla ya"
    "tamam anladım ben yemek. by"

haydaaa hani "mal mal geçiniyorduk". dedim azıcık kendimde hata arayayım. düşündüm cidden ben bu çocuğa maçtayken güzel mesajlar ataydım da sevineydi keşke. sonra aklıma bir ay önceki bir olay geldi.

-------1 ay önce------

sevdicek halı saha maçı yapacağını söyledi. ben de anlayışla karşıladım ve maç başladı. (şimdilik herşey aynı) maçın ilk onuncu dakikası falan. sevdiceği özler gibi oldum. dedim ki maçta ama olsun ben mesajları atayım, o nasılsa bitince okur. ve mesajlar atmaya başladım.

"benim sevgilim büyümüş de maç mı yapıyormuş"
    "hadi aşk gol gol gol"
    "ağğğğ çok özledim canım erkekiim benimm"
    "özlediiiiiğğmmmm bebekkk"
    "sakın terli terli su içme aşk"

ve maç bitim saati gelir. ben büyük bi hevesle "ayy mesajları görecek ve muhtemelen çok mutlu olacak" diye düşünürken. bir mesaj alındı.

"annenin karnında 9 ay nasıl durdun sen!"
    "neden ki aşkım"
    "maç yapıyoruz dedik di mi yine kendi kendine delirmişsin"
    "he evet ne kadar düşüncesizim :("
    -------------------------

kısacası: kova burcu kadını ile oğlak burcu erkeği mal mal geçinip giderler. ama nereye giderler o bilinmez.
  2. -kova burcu ile oğlak burcu birbirini görmeyen burçlarmış.
    +nası oluyor?
    -ya işte gezegenlerin açısından bişeylerden dolayı hep önlerinde başka gezegen filan oluyor birbirlerini göremiyolar.
    +yani?
    -birbirlerini gereksiz yanlış anlayabiliyorlar ya da çok kabak gibi açık bir şeyi diğeri anlayamıyor. o, o yönden bakamadığı için. bu da birbirilerini görememeleri oluyor.
    +hmm.. öte yandan ikisi birlikte her yeri görebilirler.
    -hm evet.
    +..

(oğlak erkeği son sözünü söyledikten sonra üzerine yorum yapmıyorsa son dediği geçerlidir. kova kadını gereksiz beyin fırtınalarını bu noktada bırakmalıdır.)

yaptığımız bu durum incelemesinde, seven bir oğlak erkeğinin kendi mantığı çerçevesindeki yaklaşımına dair bir örnek gördük.
  3. farklı dünyaların insanları. oğlak erkeği ciddiyet, gözü kör bağlılık ister. kova kadını ise daha rahattır ve özellikle kovanın o engellenemez özgürlük isteyişi oğlak erkeğinde bir çok şeyi bitirir. yaşanmıştır, sabittir.