1. 3 şeyi çok sever: çalışmak, yükselmek ve tekrar çalışmak. duygusuz denilen kişilerdir. ancak bu damgayı öyle oldukları için değil içindekileri anlatamadıkları için yemişlerdir. eğer onun için birşey ulaşılabilir ise ondan vazgeçerler, zor olanı tercih ederler. bu sebepdendir ki azimli oldukları söylenir. insanları durup dururken kırabilir, iş işten geçse de özür dilerler. şeytan'ın en çok sevdiği burç olduğu söylenir. bir gün bu hırsları başlarına büyük işler açacaktır mutlaka.
  2. değer vermez bunlar, kaçın bunlardan. duygu, duyarlılık pek yoktur, birazcık varsa da belli etmezler. durduk yere kırıcı olabilirler, olaylara hep kendi açılarından bakarlar, empati yetenekleri sıfıra yakındır. fikirlerini değiştirmezler. eğer illa da bunlardan biri ile arkadaşlık kurmak istiyorsanız onu açana kadar büyük uğraşlar vermeyi göze almalısınız.*
  3. boğa burçlarının hayalindeki erkektir. fikirleri, zevkleri, olaylara bakış açıları, seviş şekilleri birbirlerine çok benzer. ağır başlı olmaları, hayattan ne istediklerini bilmeleri, duygusallığı yaşayış biçimleri, düşünceli yapıları ve karizmaları boğa burcu kadınını en çok etkileyen özellikleridir.
  4. kariyer düşkünü olurlar. inadım inat kıçım iki kanat mantığıyla istedikleri yere kısa vadede gelmeyi başarırlar. mesleki anlamdaki bu hırslarını gerçekleştirmek onların en büyük mutluluk kaynağıdır.

    bazen aşka zaman ayırmayı lüks olarak görürler. ilk zamanlarda sevgisini kolay belli etmez, hatta soğuk tavırlarıyla ''nasıl bir sevgi anlayışıdır bu'' bile dedirtebilir. ancak ihtiyacı olan güveni hissettirdiğinizde size dünyanın en özel insanı olduğunuzu hissettirmeyi de ihmal etmez.

    kıskançtır, gereksiz şüphelerle ilişkiyi yıpratma ihtimali oldukça yüksektir. kafasında kendi kurduğu bir şeye bile inanıp her şeye nokta koyabilecek kadar da inatçıdır. zararlı çıkacağını bilse dahi inadından vazgeçmez ve istediğini elde etmek konusunda oldukça hırslıdır. sonucunu görmeden de hiçbir şey için kesin yargılarda bulunmaz.
  5. nedense dişilerin çoğunun nefret edip uzak durmak istediği,mensubu olduğum gruptur.hayır her şey güzel giderken burcumu söyleyince kaçıyolar.
  6. çok zordurlar.genellikle hep kendilerinin istediklerinin olmasını isterler.fakat eğer birini severlerse çok severler ve onu kaybetmemek için elinden geleni yaparlar.
  7. gerçekçidirler, ince detaylara takılırlar. her alanda mükemmele en yakın durumda olmayı isterler. aldıkları riskler hayati önem taşıyan riskler değildir. eğer çok önemli bir risk almaları gerekiyorsa bile bunun altyapısını oluşturup, sağlamasını önceden yaparlar. ulaşmak istediklerine kavuşana kadar hiç durmadan çalışabilirler-her konuda-.