1. bir girisini okuduktan sonra aklıma bir soru işareti düşüren ve içimdeki araştırmacı ruhu ortaya çıkaran, girilerinde yaptığım araştırmalar sonucu tanıdığım biri olduğunu keşfettiğim, çeviri bürosundan dedektiflik bürosuna geçme fikrini aklıma sokan, aynı ortamda bulunduğumuz zamanlarda hep kapşonlu sweatshirt'i ve kulaklıklarıyla gördüğüm, kendi halinde sakin biri olarak bildiğim bosna-hersek semalarından bildiren nesildaşım yazarcan.
  2. bir an evvel karnını doyurmasını sabırsızlıkla beklediğim beşinci nesil, pek sevgili arıdır. ayrıca anladığım kadarıyla tembeldir de. sağdan soldan yemek tarifleri toplayarak gizliden püf noktalar mı öğrenmeye çalışıyor yoksa gerçekten aç mı ya da aç ama tembel mi emin olamıyorum. bu konuda şüphelerim ve araştırmalarım devam edecek. aslında belki kendisi sahrap soysal ve gençlik üzerinde yemek yapma kültürüne dair bir çeşit sınavdan geçiriyor bizleri.

    (bkz: komplo teorisi)
  3. "orospu çocukluğunu şiar edinen fenerbahçe taraftarı" gibi tuhaf açıklamaları var. (bkz: @9111851)

    politik bir tarafı olsa hak vereceğim de -konu az çok toplumsal ve ciddi çünkü-, top peşinde koşan 22 adama dair eğlence hususunda bu raddede aklını yitirmek için, yitirilmesi gereken aklın kayda değer bir miktarı olmaması gerektiğini düşündürüyor. 1 tl'yi kaybetmek gibi hani.
  4. çaylakların, aşırı solcuların ve bölücülük yapan kürt milliyetçilerin ne fikirlerini ne de buradaki mevcudiyetlerini ne de şahsiyetlerini zerre siklemeyen ve onların saçma sapan kafa yapılarına bok atmaktan çok zevk alan yazardır.