merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 3

nihat hatipoğlu

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  5. #kişiler
  6. #din
  1. nihat hatipoğlunun ağlaması maneviyatının kuvvetini gösterir.bu konuda bilgisi olmayanların atıp tutması yanlıştır.ayrıca bunu düşünemeyenler kendi haline ağlasın.
  2. yerel bir gazeteden okuduğum kadarıyla akp hükümetinin belediye başkanlığı seçimlerinde diyarbakır'dan aday göstereceği din adamı(!). eh şimdi bu kazanırsa yaşar nuri öztürk parti kurdu siyasete girdi. nihat hatipoğlu belediye başkanı oldu zekeriya beyaz hani bana hani bana demez mi? ya da süleyman ateş. yazık ama onlara da akp onları da alsın bir yerlere belediye başkanı yapsın. belediye başkanlarının hepsi din adamı olsun ilahiyat fakültesi mezunu olsun. sonra onlar ölünce şehircek cennete gidelim.
  3. televizyon piyasasında tutan isimlere hep para ödenir. daha fazla reyting getirir ise daha cok ödenir. hayır anlamıyorum ki insanlar bu işi bedava mı yapsınlar. yalnızca para aldıkları için samimiyetsiz ve dini kullanıyor mu oluyorlar. hem dini sevdirip, hem işini yapıyor olmuyor mu? adamlar para teklif ettikleri zaman hayır almıyorum deseydi bu sefer de enayi olmayacak mıydı? bazıları ne yaparsa yapsın o da öyle canım denmeyecek miydi? her gün niceleri bilmem ne diye damgalanıp dışlanıyor. ne hale geldik biz böyle.
  4. seven ve sevilen, dini olduğu gibi anlatmaya çalışan, şirin din adamı. hiç kimseye bir zararının olduğunu sanmam.
  5. kadir gecesi özel programında star tv'de oldukça uzun bir dua okumuş kişi. o uzun dua sırasında bir arkadaşın evindeydim. annesi bu kanalı izliyordu. bir yerden sonra ben gülmeye başladım. kafama takıldı; acaba program öncesinde ezberleyipte mi çıkmıştı bu uzun duayı yoksa o an içinden geçenleri mi söylüyordu? benim güldüğümü gören teyze niye güldüğümü sordu. tabii tasvip etmemiştir muhakkak. küçük bir konuşmadan sonra durumu kendisine anlattım. hani ''yaptığı iş karşılığında para veriyorlarsa almasın mı bu adam?'' durumunu birebir konuştuk.

arkadaşın aldığı ücret program başına 20000 $
    arkadaşın annesinin emekli maaşı ayda 600 ytl

hesap ettik bu adamın bir programda aldığı para o teyzenin 3,5 yıllık falan emekli maaşına denk geliyor. tam bu sırada sahurda da yayın olacağını öğrendik. biz de başladık o samimi(!) duanın her bir kelimesi için kaç para almış olabileceğinin hesabına. e zenginin malı züğürdün çenesini yorar elbet.

peki arkadan bir görevli rejiden seslense çaktırmadan kulağındaki cihaza ''nihat bey bu programdan alacağınız ücreti hibe edin, sevap kazanın dua etmiş olarak'' dese...

samimiyetini sorgulamak bize düşmez elbette. konusu geçince bizim sohbeti anlatayım dedim sadece. dua okuyarak kazanılan bu para ''veriyorlarsa almasın mı?'' nın bir hayli ötesindedir. bunu sosyoloji okuyan arkadaşlar incelemeli.

eksi oydan sonra gelen ekleme: çok samimi söylüyorum eksi oy için yazmıyorum bu eki; sadece merak ediyorum seda sayan'ın da program başı 50000 $ aldığını yazsaydım onu da eksileyecek miydiniz? yazarken bile inandırıcı gelmedi bana.
  6. bu adamın konuşurkenki yüz ifadesine ve gözlerine bir bakın; karşısına yerleştirilmiş ekrandan sürekli kendini izlemekte ve resmen poz kesmektedir.

programında şiir/hadis/dua okurken fonda uhrevi bir müzik eşliğinde ve ekranın yarısına yerleştirilmiş dandik görüntü efektleriyle dini bilmeyen ya da televizyonda duyduğu herşeyi(özellikle de din hususunda) doğru saymaya kodlanmış düşük bilinçli bireylerin bilinçaltlarına yarı hipnotik etkili(aslında sadece patetik) mesajlar ittirmeye çalışmaktadır.

kendi rastgeldiğim bir programında telefonla katılan ve karnındaki bebeğin beyninin olmadığını söyleyen bir kadın izleyiciye tüm doktorların aldırması gerektiğini öğütlediğini de belirtmiş olmasına rağmen bizim derin hoca, canın kutsallığından, kürtajın anne sağlığı açısından zorunlu olmadıkça günah olduğundan, engelli çocuğu olan hiçbir annenin çocuğunun öldürülmesine müsade etmeyeceğinden, bunun allah'ın bir sınavı olduğundan vs.. bir sürü saçmalık sıraladıktan sonra veda etmiştir.. buna benzer daha bir sürü korkunç tavsiyesi hakkında bilgim olmasına rağmen kendi gözümle görmediğim için örnekleri arttıramıyorum.. anlayan anlıyordur umarım..

bu itici adamın islam propaganda piyasası adına kötü bir aktör olduğuna inanmaktayım. bırakın dinsiz imansızları birazcık kafası çalışan olaylar ve durumlar arasında mantıklı köprüler kurabilen herhangi bir dini bütün müslümana bile bir faydası dokunacağına inanmıyorum.

hem islam ehli, hem hitabet konusunda uzman, hem sempatik, hem de ukala ve megaloman olmayan bir üstad için allah rızası için izleyin izletin: prof. dr. cevat akşit hoca

http://www.youtube.com/...
    http://www.youtube.com/...

aradaki kalite farkına bakın lütfen..

(bkz: that s the way aha aha)
  7. ramazanda bir bölümde milyarları götürdüğü için sinir olduğum hocaaafendi *. ama geçen günkü programında kalıcı dövmenin abdesti geçirdiğini söylediği zaman şap şup öpesim geldi kendisini. * *
  8. sahurda her izlediğimde o buğulu sesinin anlayamadığım bir nedenden bende korku filmi efekti yaratığı kişilik. korkuyorum napıyım o da uzata uzata sessiz ve derindeneko vererek ve can alıcı noktaya gelince bir anda kükreyerek konuşmasın canım allah allah .
  1. 3