• videolar

• +23 görseller

• new moon
    • new moon
    • new moon
    • new moon
    • new moon
    • new moon
  1. elliott smith in 8 mayıs 2007 tarihinde piyasaya çıkacak albümünün adı..ölümünden sonra çıkacak olan 2. albümü olma özelliğini taşımakta..bu albümde elliott smith'in 1994-1997 arasında kaydettiği şarkıları kullanılmış.2 cd - 24 şarkıdan oluşacak albümün track list i ise şu şekilde;

disc 1

1) "angel in the snow" – 2:39
    2) "talking to mary" – 3:44
    3) "high times" – 3:13
    4) "new monkey" – 3:14
    5) "looking over my shoulder" – 3:41
    6) "going nowhere" – 3:53
    7) "riot coming" – 3:45
    8) "all cleaned out" – 2:59
    9) "first timer" – 2:44
    10) "go by" – 3:48
    11) "miss misery" (early version) – 2:58
    12) "thirteen" – 2:43

disc 2
    1) "georgia, georgia" – 1:48
    2) "whatever (folk song in c)" – 2:19
    3) "big decision" – 2:02
    4) "placeholder" – 2:32
    5) "new disaster" – 4:12
    6) "seen how things are hard" – 3:23
    7) "fear city" – 3:31
    8) "either/or" – 2:29
    9) "pretty mary k" (other version) – 3:26
    10) "almost over" – 2:13
    11) "see you later" – 2:56
    12) "half right" – 3:50
  2. kitapta jacob'la yakınlaşan bella'yla birlikte aslında jacob'un oldukça hoş olduğu düşünülsede, birden çıkan edward tekrar okurlara tekrar kendini hatırlatarak jacob'un gereksiz olduğunu hatırlatıyor.

alıntı:
    "cennetteyim, cehennemin ortasında bir cennet"
  3. çılgın spoiler

team edward halay başısı olarak,gözlerimde yaşlarla okuduğum kitap oldu bu..hayır mına koim sanki terkedilen benmişimcesine hönkürerek zırlamak da neyin nesi patikanın başında ..sanki beni kodu gitti edward ormanın kenarında ,evde kendi kendime kayboldum...belki de okuduğum en basit terkediliş sahnelerinden biriydi..çünkü son öpücüğün ardından birden yok olan edward,ormana doğru onu takip etmeye çalışan zavallı bella..ağzından çıkabilen tek kelime ''gitti''..günlerce kıpırdamaması..sonra ''forbidden to remember, terrified to forget'' dönemi..bir ölüden farksızken,babasını yaşadığına ikna etme çabası...yaşadıklarının gerçek olup olmadığını sorgulamaya başlamışken kafasının içinden gelen tek bi ses..nalet olası teenage arkadaşlarının kızcağizi bi süre sonra dikkate almamaları..acıyla yatağında kıvranmalar..allahım ben çıldıyodum nerdeyse ,aşktan meşkten soğudum yeminle,öyle bir terkediş terketti ki edward, allah düşmanımın başına vermesin..sadece kitap okuyan ben bile defalarca ben bella olsam ahanda tam burda kesin kendimi intahar ederdim derken ,ucuz kurtuldu yine o bella..
    bella demişken,ah o bella ,nankör bella,sen git jacob black'e yanaş..çocuğu kullan..zaten meyilli yavrucek..sonra yetmiomuş gibi aklın ona kaysın..e edward geri gelsin..jacob göt olsun..bilemiyorum sözlük ,kime sinirleniceğimi yeminlen bilemiyorum..bella'ya da kızamıyorum..stephenie meyer'a iki çift lafım var aslında..şahsımı ve nicelerini ergen kız çocuğu moduyla öyle bir kitledi ki edward ayağına...ne diyim stephenie meyer allah sana da versin böyle dert ..

bonus spoiler

"excellent plan, my brother," he said with enthusiasm.
    edward stretched out his arm to smack emmett's fist with his own.
    "no," rosalie hissed.
    "absolutely not," ı agreed.
    "nice." jasper's voice was appreciative.
    "idiots," alice muttered.

alice on numara beş yıldız bir kişiliksin,hastanım haberin olsun..
  4. bella'dan beni tiksindirmeyi başarmış stephenie meyer eseridir. bir insan bu kadar mı vıcık vıcık olur, bu kadar mı sünepe olur, bu kadar mı iki yüzlü olur. hayır biz hiç sevmedik mi? bu kadar da tapılmaz bir kere. 2 dakika adam ol. bu kişilikle sen ne o taş gibi vampiri hak ediyorsun ne de yumuşak yürekli koyu tenli kurt kardeşimi.

isabellaya olan nefretimi kustuktan sonra şunu söyleyeceğim, kitap 3 günde bitti. o derece.
  5. edward cullen'ın kayıplara karıştığı, bella'nın ise jacob adlı karakterle yakınlaştığı serinin ikinci kitabı.

"sanki hiç var olmamışım gibi"
  6. genç kızların robert pattinson görselliğinde masturbasyon yapamadıkları kitap ve ardından da film. zira edward karakteri bir 10 dakika falan gözükecektir hesaplarıma göre. ki serinin en gereksiz kitabı bence. meyer burada bence çizgisinden çıkıp ardından bir u dönüşü ile tekrar popüleritiyi yakalamıştır diğer serilerinde...zira kitapta hiçbir zaman jacob&bella aşkına şahit olamıyoruz anasını satayım. nedir lan bu oku oku oku, olaylarda bir ilerleme yok, kurt ol, edward'ın sesini duy.

kitabın özeti şudur : bella karakterinin içsesiyle olan sevişmesi.
  7. hikayenin ikinci serisi olan bu kitapta da, bazı düğümler çözülüp bazı kararlar verilmiş olmasına rağmen, kitabın üçüncü serisine yine merak dolu düşüncelerle geçmenize neden oluyor bu yapıt. çünkü işler daha içinde çıkılması zor bir hal alıyor.
    kitabını okuduktan sonra bir an önce filmini izlemek istiyorum ancak kasım ayına kadar beklemem gerekecek. o değil de umarım diğer serinin filmi de çekilmeye başlamıştır diye düşündürüyor bu beni.