• atlas

  bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
 1. 88 tarihli enfes bir bon jovi albümü. şurada tracklisti mevcuttur:

  1. lay your hands on me
  2. bad medicine
  3. born to be my baby
  4. living in sin
  5. blood on blood
  6. homebound train
  7. wild is the wind
  8. ride cowboy ride
  9.stick to your guns
  10.i ll be there for you
  11. 99 in the shade
  12. love for sale

  bon jovi'nin rock yaptığı zamanlara denk düşen, bolca takdir edilen, zevk veren şarkılarını barındıran albümdür. bir wild is the wind, bir born to be my baby, bad medicine veya i'll be there for you kadar ünlü değildir şüphesiz; ancak dinleyenler farkedecektir ki bu tür hit şarkılarla aynı değerdedirler. böylesine bu grup çok underground abi adamları tarzı cümleler sarfetmek istemezdim bu güzide eseri tanımlamak için; ama bu albümden sonra have a nice day veya bounce dinlemek, takdir edersiniz ki, insana başka seçenek bırakmıyor

  (bkz: ne oldu sana ne oldu böyle)
 2. yasa gereği barlarında sigara içilmeyen, sigara içmek için dışarı çıktığında da içki içilmeyen eyalet. sen şimdi gel de beyoğlu'nu özleme.
 3. bon jovi'nin zannımca en güzel albümüdür. these days de, keep the faith de müthiş albümlerdir evet, ama new jersey'i dinlerken çok daha farklı şeyler hissedersiniz. önceki albümler slippery when wet, 7800 degrees fahrenheit ve bon jovi' de daha çok 80's ve glam havası hakimdir, new jersey'den sonraki albümlerde ise bon jovi günümüzdeki haline tam olarak olmasa da hafiften yaklaşmaya başlar. ama bu albümün hepsinden farklı bir kişiliği vardır.
 4. içinde başlı başına bir türk mahallesi bulunduran abd eyaleti.

  şehir efsanesi olabilir ancak burası hakkında şöyle bir şeyler duydum. paterson şehrindeki türk mahallesinde bir market sahibi 10 yaşlarında olan oğlunu kasanın başına koyar, müşteri gelirse kendisini çağırmasını iletir. adam depodayken bir afro amerikan müşteri gelir ve çocuğa ingilizce bir şeyler söyler. çocuğun olay karşısındaki tepkisi şöyledir:

  - baba koş, dükkana turist geldi.
 5. niv cörsi diye okunan abd eyaleti.

  nasıl beceriyorlar anlayabilmiş değilim bu harfleri farklı farklı okuyabilme olayını.

  new'i hadi bi eşeklik ettin niv diye okudun. jersey'deki j'yi de c yaptın. ona da eyvallah. o "e" nasıl "ö" oldu ümüğünü sıkayım ya. bi de bunlar utanmadan türkçe'ye zor derler.