1. ankara'da bulunan ve girişinde "yokuşta akmayan ter dönüşte göz yaşı olur" yazan dersane. bu dersaneye giden öğrenciler mutlaka iyi bölümlere girerler. çünkü sınavla başarılı öğrenciler seçilir ve bu öğrencilere bol bol ilgi gösterilir.
  2. her sınav öncesi, sınav sonuçları dağıtılmadan önce, hafta bitiminde ve tüm olağan üstü hallerde konuşma yapan çok sevgili nesibe aydın' ın selanik caddesindeki dershanesidir. veli toplantılarına geç kalan velileri salona almamak derecesinde disiplinlidir. sınav saatlerini erken gelinsin diye yarım saat erken söyler. verdiği ödevler bütün ömür boyunca çalışılsa bitirilemeyecekmiş hissi uyandırarak psikolojik baskı yapar insanda.
  3. vakti zamanında içinde fink attığım dershane.bizim zamanımız da güzel kızlar olurdu ama biz kendimizi aptal gibi izole ederdik.sonradan öğrendik ki ankara'nın en popüler dershanesiymiş.vay be...
  4. öğrencilere günde 8 saat çalışılması tavsiye edilen, tatillerde şehir dışına çıkma yasağı koyan öğrentmenleri ortalama olan dershane. fazla tikiye rastlayamazsınız.ayrıca bunun okul versiyonuda vardır. (bkz: nesibe aydın okulları)
  5. lise zamanında okul tarafından kitap listesine yazıldı diye formalite icabı aldığımız matematik kitaplarının yazarı olan teyzenin dershanesi. gitmişliğim görmüşlüğüm mü var? hayır. bu teyze o aptal ötesi kitapların arka kapağında dershanesinin reklamını yapardı. derste bahsi bile geçmeyen o kitapları niye alırdık bilmem. sağında solunda yokuşta akmayan ter dönerken gözyaşı olur bilmem ne bilmem ne diye sözler yazardı. kitaplarında bir gereksizliğin yanısıra despot ve saçma bir disiplin havası sezmiştim, yanılmamışım.
  6. bünyesinde, nesibe aydın'ın disiplininden nasibini almış kaliteli hocalar vardı. hala mevcutlar mı bilmiyorum, zira epey zaman geçmiş, hey gidi. o zaman sözlük bile yoktu, o derece.

nesibe aydın'ın, sigara da dahil olmak üzere karışmadığı şey yoktu. bina içerisinde sigara içmek yasaktı haliyle, kapı önüne inerdik zehirlenmek için. dediler yasak kardeşim, burada da içemezsiniz. karşı binanın garaj girişindeki duvara tünemeye başladık bu sefer. nesibe hoca ona da müdahale etti, odasının camından tespit ettiklerini yanına çağırtmaya başladı. kadının işi gücü yoktu, bunlarla uğraşırdı. hala aynıdır diye düşünüyorum.

binanın girişinde, sağ tarafta kalan ve şu anda ne olduğunu bilmediğim yer, zamanında dershaneyle alakası olmayan çay ocağı gibi bi yerdi.

bir de, zamanın güvenlik görevlisinin - adını hatırlamıyorum - odasına hatun attığı ve nesibe aydın tarafından basıldığı rivayetler arasındadır.

ayrıca, web sitelerinin isminde harf hatası yapmışlar. kınıyorum.

http://www.nesibeaydindersanesi.com/

(bkz: dersane)
    (bkz: dershane)
  7. ankaranın en iyi dersanesidir, astronomik ücretler ister ve tüm kayıtları nisanda dolar ayrıca verdiğiniz paranın hakkını son kuruşuna kadar verir.
  8. tenefüslerde megafonlardan "fasülye yiyin, yoğurt yiyin!" anonsları yapılan ankara dersanesi. o kadar çok para kazanmaktadır ki koleji bile yapılmıştır.