1. hapis cezasının evinde geçirmesi için çıkarılan yasa tasarısı, cumhurbaşkanı tarafından veto edilen eski siyasetçi. veto gerekçesi ise, cumhurbaşkanının "önce hazinenin zararını tazmin etsinler" demesidir.
  2. hz. ömer adaletinden bahsedip 17 kez hacca giden, oğlunun altına daha 20 yaşına gelmeden son model mercedes çeken, bir de bu ve bunun gibi bir sürü saçmalıklara imza attıktan sonra halkımın oylarını, daha da kötüsü güvenini kazanabilen insan. halkımın hakettiği insan.
  3. kayıp trilyon davasında hazineye faizlerle birlikte 15 trilyon tl borçlu olan eski siyasetçi. acaba bu borcunu ne zaman ödeyecek diye merak etmeme sebep olmuştur kendileri. (acaba zat-ı muhteremin adil düzen dediği bu muydu?)
  4. ekonomik icraatleri (!) konusunda bilgi sahibi olmadığım derecede şüphe duyduğum, paraya (dikkat, para dedim, ekonomik kalkınma değil) karşılık haysiyet, bağımsızlık ve onur satmak gibi günübirlik takasların ideolojisinin hayrına adeta "hibe" edilmesinden dem vurarak "refah avcılığı" yapan şakşakçıların pek sevdiği zattır.

    din istismarıyla siyaset yapan bir politikacı ve aynı "refah" vaatleriyle nüfusu, yarısının karşı çıktığı bir ab rezaletine iteleyen, bu uğurda yapmadık hokkabazlık bırakmayan kendi gibilere çiçek açtıran muhterem. (çankaya 'ya doluşturduğu sarıklıları hatırladıkça utanıyorum)

    ha tabi bu arada "post-modern abd menşeili darbe" ile anti-abd popülizminden fayda elde etmeye çalışanlar, bu adamın ekolünü takip eden siyasetçinin, abd 'nin türkiye eski büyükelçisi eric edelman 'ın, malum şahıs hapis yatıyorken ki ziyaretinin ardından tek başına iktidara gelmesini görmezden geliyor olmalı. abd bu, birini deviriyor, birini getiriyor. abd çalıyor, "refahçılar" oynuyor.

    ? zunusroyikis imik
  5. 3 aylık bir başbakanken, türkiye'nin 83 yıllık tarihinde görmediği hakaretleri canlı yayında kaddafi'nin yanında dinlemiştir.