merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

ne yapacağını şaşırmak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. yapılmayı bekleyen bir sürü iş neticesinde hangisine başlayacağını bilememek, zaten yetiştiremem deyip hiçbirine başlamamak.
  2. elin ayağın birbirine dolanmasıdır.

okulumda üyesi olduğum klübün sözcülüğünü yaptığım için rektör önünde bir konuşma yapmam gerekmişti. bizim rektör de pek asi, pek kompleksli. rahat olamıyorsun karşısında. ben tabi ne yapcam, ne etcem diye düşünüp duruyorum. sonra "evet kızım, dinliyorum?" deyince benim elim ayağım boşaldı. ne yapacağımı bilemedim. oysaki çok basit birkaç şey söyleyip gidecektim. sonra ben birden rektör bey diyeceğime rektör amca dedim. işte o an var ya, tanrım... ölmek istedim. rektör amca nedir abi? arkadaşlar arasında hep böyle dediğimiz için dolanmış ağzıma o anda da ağzımdan öyle çıktı. ama adam güldü, kızmadı. sonra da anlattım derdimi ve ter içinde kalıp dışarı attım kendimi...