1. dördüncü nesil yazar.garip bir şekilde(!) ortak payda yakaladığım,yüreğinin güzelliği için söylenecek bütün kelimelerin kifayetsiz kaldığı,aynı anda aynı şeyleri düşünebilme ve yazabilme potansiyeline sahip olduğumuz,garip hissiyatların aramızda peyda olduğu,güzel insan. müstakbel psikoloğum.
  2. aslı "ne idiği belirsiz" olan tamlama. ne olduğu belli olmayan şeyler için de kullanılır.
  3. noctiluca milliaristir bu.
    roman havası çalmaya başladığı an kendimi (lafın gelişi de değil) ciddi ciddi tutamıyorum. otobüste yahut sokakta duyayım kendimi tutabilme kapasitem kalçamın hafif sağa sola gidip gelerek dokuz sekiz ritim tutması oluyor. trakya ile marmara bölgesinden bulunmamız haricinde hiç bir alakam yok görünürde, romanlar ile hiç ama babam bu akşam bana ne idüğü belirsiz seni, hayır tohumu da ben attım da kime çekti ki bu her yeri oynuyor demez mi. ne idüğü belirsiz olduk şimdi sözlük. ağlarım ben buna.
  4. aynaya baktığım zaman, kendi yüzümü görebiliyorum.
    maskem yok, kimseye ikiyüzlü davranmayacak kadar ruhuma sadık olduğumu da biliyorum.
    sevdiğimi sonuna kadar seviyorum sevmediğimi sonsuza yolluyorum ortam yok benim.ruhuna sadık olmayan ikiyüzlülerede ayıracak tek bir kelimem ve zamanımda yok.
    bütün fotoğraflarımda gülerek poz veriyorum ruhum da neşeli
    giydiğimi yakıştırıyorum üzerime.
    rahmetle ve sevgiyle andığım ölülerim de var, başım sıkıştığı zaman beni bağrına basacak dostlarım da.
    bazı sorularımın cevabını veremesem de, olacak o kadar.
    düşünüyorum da
    varsın bazı şeyler eksik olsun hayatımda.
    emir ve komuta bende.eller yukarı hayat ben seni sevdiğim kadar yaşıyorum. yaşadığım kadar seviyorum.
    -alıntı-