• görseller

• ne arkadaş kalmak ne sevgili olmak
  1. - bu haftaki " aşk herşeye değer " programımızın konuğu siyulardan çakan şimşek ve konumuz aşkta belirsizlik . buyrun çakan şimşek söz sizin.
    - çakan şimşek' in hayatında biri olmak ama durum biraz karışık olmak. çakan şimşek ne arkadaş kalmak ne sevgili olmak.
    - bu arada sayın seyirciler haftaya konumuz seks.
    - çakan şimşek haftaya da konuk olmak istemek!!!!!!
    (bkz: geronimo türkçesi)
  2. ne ne olmak, yani çift yönlü "olamama" durumu ontolojik olarak hiçliğe tekabül ediyor. buradaki hiçlik ise "hiç var olmamışlık" anlamında değil, tükenmişliğe vurgu için seçildi. demek ki buradaki çift yönlü olamama durumu, geçmişteki nicel tüketimin nitel sonucu oluyor.

kapitalizm doğayı ve insanı çürütüyor...

şiiri, aşkı, dokunuşu.
    ve insanın kendisi, şeyleşme'nin tarif ettiği, tüketilen bir şey haline geldiğinde, yani insan tüketilen bir meta olduğunda çift yönlü diyalektik sonuç bir insanın diğer bir insanla ne arkadaş kalmasına ne de sevgili olmasına olanak tanıyor.

tüketim insani bir eylemdir doğru! ancak tüketimin içinde mutlak bir üretim de olmak zorunda. tüketim denen etkinlik, farklı kanallarda bir üretime sebep vermiyorsa, dünyanın en beceriksiz insanı karşımızda duruyor demektir. aynı beceriksiz "kalmak" ile "olmak" arasında salınım gösteriyorsa, evet işte burada çürütücü etkiyi kolaylıkla görebiliriz.
  3. gereğinden karmaşık algılanmaması gereken durum. bi insanı seversin, kafan uyuşur, aynı şeylerden zevk alırsın ama sevgili olunca ne bok olacağını bilirsin çünkü bazıları için cicim ayları anca cicim günleri olmaktadır. e o zaman ne olacak, beklersin, takılırsın sonu da genelde aynı biter. bi taraf mutlaka sevgili yapar diğer taraf da göt gibi kalır. o yüzden neymiş sevgili arkadaşlar, çabuk karar verin, başkasının kararına üzüleceğinize kendi kararınıza yanın, hiç kimse vazgeçilmez değildir, kendinizden başka...
  4. bundan 5 ay evveline kadar yaşadığım durum.sonunda gerçekten seven kişiye tekme vurulurmuş öğrendim.
    giderken söyliyebildiğim sadece; "kimse sana benim kadar değer vermicek..."
    2 gün önce mi ne oldu ?
    o kız,gözyaşları içinde...
    sana çok değer vermişim ben,nasıl oluyor bilmiyorum herşeyde yokluğunun acısı var...

ben mi ne yaptım ? başka bir kadın'a ve o kadının ailesine karşı sorumluluğum olduğunu,elimden geleni yaptığımı ve onun bu şansı görmezden geldiğini söyledim...dün merak ettim aradım,hala ağlıyor.
    zaman çok geç...
  5. sevgili olunamıyorsa, arkadaş kalınamaz. arkadaş kalabilecek kadar az sevdiyseniz zaten sevgili olamamışsınızdır. eğer olmuyorsa. ne arkadaş kalırsınız, ne sevgili olabilirsizin. yüreğinizde bir sızı kalır, gündezler gece olur yalnızca.
  6. başta iyi hoş gibi görünse de, ne idüğü belli olmayan bir durumdur. acı biberi toz şekere batırarak yemek gibi bir şey olsa gerek.