merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

neşeli günler

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. adile naşit'in şen kahkahalarıyla anne rolü, münir özkul'un ince bir ironi çizgisi üzerinde baba rolüyle iç sızlatması (senelerdir görmediği oğlunun iş yerine gider ve çocuk babası rolündeki münir özkul'u tanımaz. o'nu müşteri zanneder;- bir şey mi istemiştiniz diye sorar ve münir özkul'un gözleri o anda her şeyi anlatır; -seni istemiştim oğlum der. basit bir diyalog olsa da oyuncuların mimikleri izleyiciyi etkiler), şener şen'in ziya rolüyle abi ve yengesine ikili oynamasıyla ve sevgilisi rolündeki ayşen gruda' ya nasıl olsa evlenmeyecek miyiz kız demesiyle samimi ve saf haldeki rolüyle izleyiciyi her defasında ekrana çeken filmdir.
  2. sabancı üniversitesi'nin radyosu'sundaki bir program, ayrıca her sene okul grubunun verdiği, "hayat bayram olsa, ah kalbim ben senden çok çektim.." gibi nostaljik şarkıların söylendği şen konserin adı.
  3. bugüne kadar kaç defa izlediğimi ve bundan sonra da kaç defa daha izleyeceğimi kestiremediğim, çok çok eğlenceli yeşilçam filmi. sırf şener şen tarafından canlandırılan ziya karakteri için bile izlenebilir. özellikle "nikah şekeri işine girdiği kısım" tadından(!) yenmez. yıllar önce turşu suyu yüzünden ayrılmış olan bir çiftin (adile naşit ve münir özkul) üçü anneleriyle, üçü de babalarıla kalmış olan altı kardeş tarafından tekrar bir araya getirilmeye çalışılmalarını konu almakta, bunu yaparken de izleyenleri yarmaktadır. anne ile kalan çocuklardan olan "dağınık tek kaş harikası, gay kılıklı ahmet" karakteri de dikkatten kaçmamalıdır. star tv tarafından büyük kısmı kesilerek verildiğinden damakta bir burukluk bırakmaktadır. bir de izlerken sürekli olarak repliklere eşlik etmemden dolayı benimle birlikte kesinlikle izlenmemesi gereken filmdir. (aynı durumun geçerli olduğu diğer filmler için (bkz: geleceğe dönüş) serisi.)
  1. 1