1. geçen yıl ufak ufak kendini belli eden, bu yıl şu anki gözlemlerime göre kendini iyiden iyiye kabul ettirmiş çizmedir. ve evet bildiğiniz naylondan imaldir. naylon diyorum çünkü iski çalışanlarının giydiği türden bir çizme, tek farkı rengi. iskiciler fiks sarı renk giyerken bunların değişik renkleri ve desenleri bulunabiliyor. iç tasarımlarının da farklı olduğu kanaatindeyim, yoksa ayaklar buz keser o naylonun içinde. su geçirmez olduğu da aşikar ancak bir iski çizmesini 10 ytl'ye alabilirken, bu çizmelerin fiyatı 60-70 ytl'den başlıyor. 135 ytl'ye satılanını bile gördüm.

düpedüz aymazlık! naylon iski çizmesine sırf desenli diye bu para verilmez. onun yerine karaköy hırdavatçılar çarşısından sarı çizme alın hem daha ucuz hem daha marjinal bence.

kimse bana bu çizmelerin faydalarını falan anlatmasın, kafamdaki iski çizmesi imajının yıkılması mümkün değil.

gel de flozof olma!
  2. bu akımın "şantiyeciyim" ayağına mimarlık camiasında akıl almaz ölçüde takip edildiği bir gerçek. şantiyeciler genelde yeleklerinden tanınırken "yelek giyen kadın mimar" görüntüsü yıllardır fazla maskulen bulunuyordu ki bu trend çıkageldi. ofisi sahaya tercih ederim; fakat sahada her şeye rağmen yelekliyim. tercihen toprak tonları.
  3. ne olursa olsun, üstüne altına ne giyersen giy çok rüküş duruyorlar..ayakkabı, çizme mi kalmadı piyasada plastik botlar giyiyorsunuz?!
  4. moda olmasının yanında artık yakışan da giyiyor yakışmayan da. tamam bazı kimselere bu tarz botlar, çizmeler yakışır. o insanların üzerinde rüküşlük ayrı bir tad verir insana. gözü yormaz onların rüküşlüğü. hatta kıyafetiyle kombinasyonunda çizmelerini çok beğenebilirsiniz ve onların naylon olması çok da sorun teşkil etmez. ancak şöyle güzelce döpiyesini giymiş, saçlarını fönlettirmiş, yüzündeki makyajı da normal olacak çıtı pıtı ve ayaklarına bakmadan önce on üzerinde on verilecek kızın ayağında o çizmelerden görünce insanın midesi bulanıyor. bir zamanlar harley davidson çizmeler aynı şekilde revaçtaydı. tamam hava soğuk olabilir, kar yağıyor da olabilir. ancak o çizmeler olmuyor. ya yakıştırın da giyin ya da yakışmıyorsa bırakın giymeyin. ha illa giyeceğim diyorsanız eğer o zaman da yanınızdan geçerken "ay bu ne be birazdan kanalizasyona girecek heralde" diyenlere de kızmayın.
  5. tek kelimeyle korkunç.bu nedir arkadaş.ben gördüm bunlardan giyen bir kaç hatun.liseye gidiyolardı.canım kızım,güzel kızım giysene conversesini .bırak olma böyle şeylere alet.yazık sözlük çok yazık.
  6. geçen sene balkonu yıkarken giymek üzere hırdavatçıdan aldığım çizmedir.

son iki senedir her türlü kıyafet altına da giyilmeye başlandı. ancak bu yalıtımı yetersiz çizmeye para vereceğinize, iş güvenliği ayakkabıları/botları satan firmalara gidip, kaymaz yabanlı, içi kürklü, antistatik özellikleri ve dahası olan adam gibi bir s3 veya s5 bot alın.

bu kızlar da bir acaip: moda diye düşük bel (göt ve göbek gösteren model) pantollardan sonra bir de ayaklarını üşüten naylon çizmelerle nereye kadar.

30 bile olamadan, yumurtalık iltihabıdır, kısırlıktır vb. beş para etmeyecekler.
  7. ne naylon kızlar giyer bunları ne de tikinin allahı. gayet normal kızların da giymesinin yasak olmadığını düşündüğüm, giyildiğinde sıcak tuttuğunu -çünkü içleri pamuklu gibi bir şey- ,rahat olduğunu yada su geçirmediğini, yağmurlu günlerde "kız"ların ayaklarını sıcacık ve kuru tuttuğunu ne kadar anlatsam da erkeklerin anlayamayacağı çizme türü. adı üstünde zaten; "kız çizmesi".

zoraki edit: hırdavatçıdan ve benzeri yerlerden alınanlardan değil, gayet de pahalı olmayan, en fazla 80-90 ytl'lik olan "naylon kız çizmeleri"nden bahsettiğimi açıklama gereği gördüm, nedense...