merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• nayino
  1. 1

nayino

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. karmate 'nin muhteşem albümü. kendilerinin dediği gibi '' karmate emeği ve paylaşımı simgeler. emek ve paylaşım ise dostluğu, kardeşliği. insan elinin değidği her şey bozulurken günümüzde, bizler kültürel değerlerimizi korumak amacıyla çıktık yola... karmate nedir, kimdir ? karmate biziz, karmate sizsiniz, karmate hepimiziz ve de hepimizin. binlerce kişiden oluşuyor bu grup. hepimiz birşeyler yapıyoruz. kimimiz türkü söylerken, kimimiz dinliyoruz. kimimiz enstrümanıyla hayat verirken kimimiz alkışlayarak ve eşlik ederek tamamlıyor o büyülü ezgileri. biz bir bütünüz. sizler de bu bütünün en güzel parçaları...buraya elinizde öğütülecek sevginizle, kardeşliğinizle, emeğinizle, dostluğunuzla, mutluluğunuzla, hüznünüzle, kültürünüzle, coşkunuzla geldiniz. değirmeni biz kurduk, şimdi hep beraber çevirelim...karmate 'ye hoş geldiniz...''

bizlere de bu albüm karşısında emeğinize, yüreğinize sağlık demek düşüyor, kazım koyuncu 'dan sonra karadeniz müziğinde oluşan o derin boşluğu doldurduğunuz için, bizlere nani, nayino gibi kaliteli albümleri armağan ettiğiniz için, hiç eksik olmamanız, değirmenin sonsuza dek dönmesi dileği ile...

albümdeki parçalar ;

1 - yağmur
    2 - nayino
    3 - kız horonu
    4 - e asiye
    5 - hasta oldum derdune
    6 - çhela
    7 - sevdaluk
    8 - yaylalar
    9 - arabanun egsozi
    10 - oy çalamadum gitti
    11 - halanun dereleri
    12 - gandagana
    13 - verteri
    14 - dereler akar akar
    15 - ela gözli sevduğum
    16 - arja bargış
    17 - hopşera
  2. karmate 'nin son albümüne adını veren, söz ve müziği yüksel baltacı 'ya ait muhteşem parça. resul dindar 'ın o eşsiz yorumuyla, şevval sam 'ın vokaliyle muhteşem bir hediye olmuştur biz sevenlerine.

sözleri ;

gece gökte yildizlarda
    dinleyun dertlerumi
    yarde iman kalmadi hoy nayino
    bilmeyi hallarumi
    nayinoma kurbanis oy

nayino nayino nayinoma kurbani
    çatma kaşlaruni da al vereyim bu cani

derdumi yazacağum da
    komar yapraklarina
    okurken aksun yaşlar da nayino
    düşsun yanaklaruna
    nayinoma kurbanis oy

sevdaluk ince marazda
    yakayi canumuzi
    vazgeçersak eyerda da nayino
    döksünler kanumuzi
    nayinoma kurbanis oy

dinlemek için ;

http://www.dailymotion.com/...
  3. karmate'nin 2. albümünün ismi ve en vurucu parçası.

heyecanla beklediğimiz albümü dün dinleme fırsatı buldum. zaten dünden beri de dinliyorum, araya henüz başka bir şarkı bile girmiş değil. rekor kırabilir bu albümü dinleme sayım. zaten nayino facebook'a düştüğü günden beri kulaklarımızın içerisinde bir yere yerleşmişti. orta kulak civarı olsa gerek, dengemi bozdu çünkü.

albüm o kadar hoş ki parçaları ayıramıyorsun arkadaş, nedense bana bu albümü dinlemek karadeniz'den başlayıp dünya turuna çıkmak gibi geldi. çeçen halk şarkısı falan da var ya ondan sanırım.

bu adamların yüreği güzel arkadaş, yaptıkları işlerdeki samimiyet seslerine, çalgılarına yansıyor. bu nedenle sıkılmadan defalarca dinleyebiliyorsunuz, işte bu albüm de aynen böyle olmuş.

dinleyin bu albümü, kulaklarınızın ve yüreğinizin pası silinsin.

son olarak, "ar daha baraber oh oh oho."
  4. albümün güzelliğini mi anlatsam, şarkının mı bilemedim. o kadife sesli hırçın karadeniz'in naif çocuğunun sesinden dökülen güzel şarkı, insanın kalbine dokunabilen sımsıcak bi şarkı.
  5. "gece gökte yıldızlarda dinleyun dertlerumi" diyerek beni çok uzaklara götüren muhteşem şarkı benim için yazmışlar bu şarkıyı diyerek dinlettim herkese karmate bombayı patlatmış içimizi okumuştur nasıl bi ruh haliyle yazılmıştır orasını bilemem ama her dinlediğimde tüylerimi diken diken etmeyi başarmıştır devamını bekliyorum
  6. - olum benim çok uykum var bu saatte bu nerden çıktı?
    şimdi işin yoksa al başa bi daha, dinle bayılana kadar, vallahi çok saçma bi şarkı gibi bi şe bu. nası gene bi şe?
    la havle vela kuvvet
    olum hepimiz ana kuzusuyuz, ayıp oluyo, ben bu şarkı olmadan da gayet güzel depresyon yapıp melankoliye kolaylıkla geçebiliyodum. dert birken bir kalsın.çok rica edicem ne böle şarkılar yapılsın ya da diyelim yazıldı herkesin tuttuğu kendine olsun, kimse kimseyle bunu paylaşmasın.
  7. bunu ben hergün günde 92 doz falan alıyorum. horni geyi dinlemez böyle şeyler, götüne funk şiyu mudur nedir onu soksun o, tatar götü ve fırk ibnesi dinlesin bunu, didem, duygu, cansu da dinlesin. herkes de dinlemesin.

şu beş dakika nasıl geçiyor bilmiyorum resmen, böyle bu hafif hafif çalsın istiyorum hep.

http://fizy.com/...

yalnız bu güzelim parçaya böyle entry girdiğim için götüme kemençe+ismail türüt sokuyorum şu anda, opt bye.
  1. 1