merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

nato kafa nato mermer

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. göçmenlerin sıkça kullandığı kökenini tam bilmemekle beraber sırpça olduğunu tahmin ettiğim babanemin sinirlendiğinde söylediği 'ha kafa ha mermer' anlamına gelen söz öbeği
  2. inat, tükürdüğünü yalamaz insan anlamına gelir. bir zamanlar melih ekener'in abuzer show adlı radyo programını dinlerkene (çocuktuk o zaman) nato kafa varşova mermeri diye espri yapmış ben gerçek sanmıştım. gün geldi deyimi kullanayım dedim baktım millet gülüyo, randıman aldım abuzer'den. hiç beklemezdim. o gün bu gündür tedavi oluyorum. topluma karışmak, yaşarken doğmak istiyorum. budur.
  3. şahsıma hep north atlantic treaty organisation* ı hatırlatan karşıdaki algılaması zayıf insanı ezme amaçlı söylenen sözcükler bütünü..
  4. nenemin* sık sık söylediği sözlerden biridir. kullanan birini, ya da kullandığımda anlayan birini görünce o kadar mutlu oluyorum ki, anlatamam.