merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

naci en palestina

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. no tengo lugar
    y no tengo paisaje
    yo menos tengo patria
    con mis dedos hago el fuego
    y con mi corazon te canto
    las cuerdas de mi corazon lloran

naci en palestina
    naci en palestina

no tengo lugar
    y no tengo paisaje
    yo menos tengo patria

naci en palestina
    naci en palestina

ay cuando canta(s)
    y con tus dolores
    nuestras mujeres te chican
    ay, ay
    ay
    ay, ay
    ay

naci en palestina
    naci en palestina

no tengo lugar
    y no tengo paisaje
    yo menos tengo patria
    _____

dinle dinle bitmiyor parça arkadaş, çıkamıyorum içinden işin, huzur bunda, sanat bunda...
  2. türkçe mealinin aşağıdaki gibi olduğu alıntılanmış olan süpersonik şarkı. dinleyiniz. *

adsız yerlerden geldim
    toprağım yok
    anavatanım belirsiz

ateşler yakıyorum parmaklarımla
    ve sana şarkılar söylüyorum kalbimle
    yürek telim gönül yakıyor

filistin'de doğdum
    yerim yok, toprağım yok, yurdum yok

böyledir, bizim kadınlarımız
    acınla şarkını söylediğinde
    seni darmadağın eder..
  3. ateşkesinin devreye girmesi ile birlikte gazze meydanlarında yankılanan şarkı. el fetih'in teslimiyetçi, hamas'ın insanlık dışı politikaları ile filistin bugünleri bile arar vaziyete gelecek. işgal altındaki topraklarını müzakereye açan el fetih ve işgal altındaki topraklarından ateşkes döneminde sivillere roketli saldırı düzenleyen hamas. filistin'deki hıristiyan yurttaşları sürgüne mecbur bırakan hamas.

ortadoğu'da bir laboratuvar kuruldu. hem islamcıların, hem marksistlerin, hem milliyetçilerin; bütün insanlığın vicdanını sınayan bir laboratuvar. susmayın kardeşlerim, filistin'de doğduk fakat toprağımızı kazanmak, vatanımızı kazanmak için direniyoruz.
  1. 1