• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • görseller

• n11 com
    • n11 com
    • n11 com
    • n11 com
    • n11 com
    • n11 com
  1. tanıtım reklamlarında, monitöre mini etekle giren çıldırtıcı bir hanım kızımızın oynadığı alışveriş sitesi. doğuş grubununmuş diyor google amca.

http://www.n11.com/
  2. monitöre giren kızın yanındaki saf gencimiz "açmışsa bakcan" diye tabir ettiğimiz basit bir erkek kuralını yıkmıştır.. sanırım "nerd" kişiliği ağır bastı ki hala bilgisayara bakıyodu...
  3. son reklamında "sex sells" mottosu mu kullanılmak istenmiş tam olarak anlayamadım ama sürekli mini eteğiyle eğilen bir hanım oynuyor. bu tip hareketler insanlara reklamı izletir bu konuda bende hemfikirim ama reklamın ne söylediğine kimse dikkat etmez bana göre çoğu kişi kızın hareketlerine kitleneceği için reklamda insanlara iletilmek istenen şeyleri biz izleyiciler duymuyoruz, duyuyoruz ama anlamıyoruz. bize gösterilmek istenen ürünleri ise görmüyoruz herkes kıza kitleniyor, ürünlere bakıyoruz ama görmüyoruz. kötü bir reklam mı? bence hayır ama kız fazla güzel olmuş bu reklam için.
  4. çektiği yarı erotik reklam filminin aslında kendi reklamından çok yasemin allen'in reklamı olduğunu düşündüren alışveriş sitesi.

yasemin allen'in reklamı derken yanlış anlaşılmasın kendisini meta haline getirdiği falan anlamında söylemiyorum. fakat, genç kız yeni bir dizi projesinde yer aldığı bu dönemde, böyle bir reklam filminin adından söz ettireceğini de düşünmemiştir dersek fazla iyi niyetli oluruz sanırım.

sonuç olarak, her iki taraf da istediğini almıştır umarım. yalnız ilgili alışveriş sitesinin %111 hediye çeki verdiğini iddia etmesi de ayrı bir ilginç.
  5. reklam filminde yasemin allen'i oynatan internet sitesi. "lan madem bunca para döktük bu reklam filmi için oyuncu şu mini etekle oynasın, ama böyle normal normal durunca da olmadı, eğilsin. ama bu da yeterli değil domalsın istiyorum ben daha çok ilgi çeker."
  6. kore türkiye ortak yapımı yeni e-ticaret sitesi.benim içinse bambaşka bir anlamı var:ömrü hayatımın ilk mülakatını geçirdiğim ve o mülakat sonrası "bu son mülakatımdır" dediğim yerdir. ingilizce konuşma kısmında ingilizce bilmediğimi,neden biz hangi bölüm kısmında aslında amacımın ne olduğunu bilmediğimi, genel düşünüldüğünde öğretmenlikten başka bir alan için uygun olmadığımı anlamama sebep olmuştur.koreliler istila etmişti zaten şirketi işaret diliyle mi anlaşcaktık.ayrıca ingilizce koşulu isteyen birçok iş mülakatında speaking yapılmadığını biliyorum,neden en korktuğum yerden vurdular beni, ah morphie ah, yine haklı çıktın! anladım ki etiket falan yalan, önemli olan kendini geliştirmek, bu da sosyal mesajım olsun.
  7. monitöre giren hanımkızımızın reklamı olmuştur yaptıkları reklam.
    hatuna kilitlenmekten marka pek akla gelmiyor.