1. aşk acısı çekenler arasında çok yaygın ama doğruluğu tartışmalı bir inanış. mutlu aşkın olduğunu kabul ediyorsanız mutlu sonların olasılığına da inanmanız, inanmamanızdan daha uygundur olağan akışa. bu nedenle bu yargı biraz zorlamadır. aragon'un mutlu aşk yoktur' yargısının ajite edilmiş halidir.
 2. bu düşünceye sahip kişi pesimisttir...ızdırap kumkumasıdır..ay , öf bi gidin dedirtesi buhran enfektesidir...
 3. mutlu son

  çok uzaktan geldiysen,
  otur, soluklan, dedi
  kuraklıktan geçtiysen,
  dikenli yollardan,
  karanlıktan,
  gölgeden,
  ıssızdan
  yüzünü yalayan soğuktan,
  doğum,
  acı,
  doğrularım, korkularım.

  sorulunca yanıtı
  içimizde olan,
  kanımı donduran, ısıtan,
  durduran
  bir kalemsen,
  bir boş kağıt
  mutlu aşk varsa da,
  mutlu son yoktur.

  çocukluğun anıları
  sırtında ağır örtü,
  üşütendir aslında
  kış gecelerini
  sürü değil anlattığım,
  her şeyin sonu

  mutlu aşk varsa da,
  mutlu son yoktur.
 4. aşk adına tanımlanmış zilyon tane tanımlamalardan gene bir tanesi. herkes aşkın kitabını yazar olmuş, herkes aşk adına ahkam keser olmuş. yahu biz mi safız anlamıyoruz? aşk bu kadar kesin yargılarla belirlenecek bir olgu mu? sadece siyah ve beyazdan mı ibaret? madem öyle aşk adına en iyi tanımlamaları x ve y değişkenine göre matematikçiler, biraz da sürtünmeden dolayı fizikçiler yapar herhalde. bize de tarife uyup hareket etmek kalıyor, hı?
 5. eğer mutlu bir aşk varsa, belki mutlu bir son olmasına gerek yoktur çünkü son olmasına gerek de yoktur diye düşündüren önerme. keza mutlu bir aşk varsa neden bitsin ki bu? zaten biterse bu bir aşk değildir artık, böylelikle mutlu bir son yoktur savı bunun için geçerli değildir. ama şöyle bir durum olabilir, aşk devam ederken biri diğerini aldatmıştır, sonucunda bitmiştir aşk. işte bu durumda mutlu son yoktur kullanılabilir.
 6. her yaşta farklı hissedilendir.

  yaş en fazla 15, birine aşık olmuşsun. tarif et deseler "ölümüne" dersin, öyle. geceleri yüzünü gözünü, sana söylediği belki tek bir kelimesini düşünmekten uyuyamazsın saatlerce, yatakta dönersin bir o yana bir bu yana. içinde umut varsa, ki genelde vardır en başlarda, gülümseyerek uykuya dalarsın. umut yoksa artık, ağlarsın ağlarsın küfürler ederek ağlarsın; bazen kaderine, bazen 3. kişiye, bazen kızın "şımarıklığına".
  sonra; bir sabah bir kalkmışsın, ohh miss. kafan rahatlamış, hafiflemiş sanki. kalbin kapmış eline mikrofonu "evveeet sayın seyirciler, yeni aşklara hazırızzzz" diyor. mutlu aşk yoktur arkadaş!

  yaş en fazla 20, birine aşık olmuşsun. tarif et deseler "midemde kelebekle uçuşuyor" dersin, öyle. geceleri hayal kurmaktan uyuyamazsın. onunla yaşasan nasıl olur ki acaba? evlensen belki, çocuklarınız kime benzer acaba? içinde bir umut varsa, ki genelde vardır en başlarda, hayallerinin peşine güzel rüyalarına dalarsın. umut kalmadığında artık, içersin içersin küfürler ederek içersin; bazen kaderine, bazen 3. kişiye ama en çok da "imkansızlığa".
  sonra; bir sabah kalkmışsın, ohh miss. kafan rahatlamış, hafiflemiş sanki. kalbin kapmış eline mikrofonu "evveeet sayın seyirciler, yeni aşklara hazırızzzz" diyor. mutlu aşk yoktur arkadaş!

  seneler sonra, bir sabah uyanmışsın. içinde garip bir his, mide ağrısı mı? hayır değil. nedir ki o zaman? sanki ruhun sığmıyor gibi bedenine. hmm belki aşktır, olamaz mı? olabilir. tarif et deseler, edemezsin, öyle. geceleri tavana bakmaktan uyuyamazsın, hiçbir şey düşünmeden, hayal bile kurmadan ama uyuyamazsın işte. içinde umut varsa, ki genelde yoktur başlarda, mantığını kullanıp "saçmalama" diye diye uyursun kendi kendine. içinde umut yoksa, olması gereken budur dersin, göğsüne oturmuş şişman adamı, yüreğinin etrafındaki dikenli teli fark etmemişcesine uyuya kalırsın.

  sonra; bir sabah kalkmışsın, gözlerinin altı morarmış, içinde tarifi zor bir sıkıntı. kalbine versen de tutamaz o mikrofonu. düşünürsün yine yeniden. mutlu aşk da varmış yahu, mutlu edermiş bazı aşklar işte, ediyor bak. e tabi ama mutlu aşk varsa da mutlu son yoktur unutma.