• görseller

• muta nikahı
  1. gerizekalı bir takım insanların günahtan sıyrılma amacıyla kıydığı nikah. ilahi adaleti dünya üzerinde ki hukuk sistemi gibi zanneden insanların ürünü, bir çeşitte avutma yöntemi.

insanlar nasıl bu illete kanıyor anlamıyorum, kutsal kitapta geçen "evlilik" tanımı kağıt ya da birkaç söz üzerine kurulu evlilik değil, sevgi ve saygı üzerine kurulu olan evlilik içindir.

korkum şudur ki, yakında türkiye'de de böyle kandırmacalarla karşılaşacağımızdır...
  2. iran'da cinsel ilişkiye girip taşlanarak öldürülmek istemiyosanız baş vurmanız gereken yol. "kadınları nasıl ezeriz?" sorusunada alternatif cevaplardan biri.. bu evlilikler sonrası kalıcı evlilik yapmak mümkün. kız bakireyse baba izni lazım. evlilik sonrası ise kadının hiçbir şey talep etme hakkı yok. gerçi kalıcı evliliklerdede, ancak çocuk varsa 4 te birini alabilen kadın için çok sorun olmasa gerek. ayrıca bu tür evlilikler yapan kadın "kötü kadın" olarak sayılıyor.
    bununla birlikte devlet adamları bu tür evlilikleri destekliyor. din adamlarıyla fetvalarıyla pekiştiriyor. sonunda kadın yine kötü olsada erkek iyi bir iş yapmış oluyor..
  3. islama uygun fuhuş nikahının süresi hakkında bir kesinlik yoktur ancak şu ana kadar en fazla 3 günlük yapılmıştır benim bildiğim ama genelde tek günlüktür. bu süre bittikten sonra cinsel ilişkiye girilmesi halinde zina sayılır ve cezası malum bildiğiniz hadiselerdir.
  4. cahiliye döneminden kalma denen bu nikahı hz. ömer kaldırmıştır(şii'lere göre).

şiiler bu nikahı yapar ve kendilerince haklıdırlar. kendilerince olan nedenleri buraya yazıp tartışma başlatmayacam. sadece şunu diyim şii'ler halifelerin yaptığı değişikleri pek sallamaz. bastırarak diyorum halifelerin. gerçi halifeliklerinide tanımazlar ya neyse..
  5. hiçbir kadın ve hatta erkek kendi istemediği sürece fuhuş yolunu seçmez kimse bana hikaye okumasın kadın erkek olsun farketmez sonuçta jigololuk (erkek fahişe) diye bir olayda var malum.yok efendim aç kalmış yok çocuğuyla beraber bir başına kalan dul kadının başka seçeneği yokmuş falan filan geçin bu hikayeleri gider çöpten ekmek toplar yada pazar artıklarını toplar karnını doyurur ve bununlada yetinmez aynı zamanda temizlikçilik tezgahtarlık ne iş bulursa yapar geçimini yinede sağlar.ama kafasına lüx yaşamayı çabucak köşeyi dönmeyi koymuşsa bir kadın veya erkek işte o andan itibaren teorik olarak fahişe yada jigolo olmuş demektir.bütün mezarlıkları gezin dolaşın aç mezarı bulamazsınız ama lüx yaşam ve kısa yoldan zengin olma hevesi uğruna pisliğe batan ve bok yoluna giden birsürü mezar bulabilirsiniz.olay budur.ikinci konu muta konusu ki bence bu batıdaki flört kavramının irandaki adı ama şunu da söylemek lazım batıdaki flört kavramı mantıksal temellere ve kadın erkek eşitliğine dayandırılmıştır.fakat irandaki muta nikahını inceledim mantıksal yönden bir sürü hatalı tarafları var.sonuç olarak batı toplumları evlilik öncesi cinsellik sorununu çözdü şöyle çözdü isteyen evlilik öncesi cinselliği kabul eder ve uygular yok bana ters gelir diyenlerde kabul etmez ve uygulamaz ama ve iki toplumsal kesimde bu tercihlerinde özgürdür.ayrıca birbirlerinin tercihlerini beğenmeselerde saygı duyarlar.
  6. tek gecelik ilişkiler, diğer bi deyişle zinadan kaçınmak için çok değerli(!) dinibütün(!) insanların başvurduğu bi yol. allahı kandırmaya çalışıyorlar bu şekilde.