1. aranjör. ayrıca sezen aksu'ya sahnede de eşlik eder. vokal da yapar (bkz: hükümsüz). sezen aksu'nun resmi sitesinde adı hacı mustafa cecelidiye geçer. kenan doğulu "madem seni herkes hacı belledi, kartonetlere adını hacı mustafa ceceli olarak yazalım" demiş, ön adı hacı olmuştur. sezen aksu"çingeneler gibi eline hangi müzik aletini alsa çalar" demişti bir gün. benim bildiklerim keman ve gitarı konuşturduğu.. böyle bir adam bu işte.

  yaptığı düzenlemelerin bir kısmı ise aklımda kaldığı kadarıyla şöyle;

  ikili delilik
  altın kafes
  eğlenilecek kızlar evlenilecek kızlar
  hükümsüz
  gidemem
  erguvan
  çakkıdı
  kardelen(original mix)
  kaç yıl geçti aradan(hepsi'nin albümünde)
  tanrı hediyesi
  komple
  şuh nefes
  mış gibi
  tempo
  tiki tak
  yani
 2. örnek aldığım sayılı müzisyenlerden biridir. kaliteli bir aranjör ve piyano üstadıdır. betül demir resmi web sitesinden 2 adet videosu izlenebilirdir.

  edit: ayrıca harika gitar çalar

  edit2: hacıymış lan
 3. enbe orkestrası eşliğinde yorumladığı sezen aksu şarkısıyla ses getiren sanatçıdır kendisi,ses rengi ve kalitesinin mükemmel oluşu ve şarkının elbetteki sezen aksu şarkısı oluşu da ayrı bir lezzet katmaktadır.dertsiz adamı bile dertli yapan bir havası var bu şarkının.tavsiye ederim...

  unutmadım unutamam
  kara sevdam merak etme
  yaşamaksa yaşadım lakin
  canımın çoğu kaldı sende..

  pişman mıyım asla
  güzelleştim yasla
  sevmedim mi sevdim evet
  senden sonra ihtirasla

  ama benim ciğerim yanar
  ten oyalanır can kanar
  iki gözüm iki çeşme
  haberin yok içerime içerime akar

  söz - müzik : sezen aksu

  dinlemek isteyenler için de videosu buyrun burda:
  http://www.youtube.com/...
 4. inanılmaz bir ses ve yorum olarak, inanılmaz hissettirdiği bir şarkıyla bir anda radyolarda belirivermiş, ciddi duygu yoğunluklarına sebep olmayı başarabilmiş yeni (keşfettiğim) bir ses..takdir edilesi..
 5. sözü müziği sezen aksu'ya ait olan unutamam şarkısının giriş melodisini sanırım 5 saniyelik bir süre duydum bugün tesadüfen.. hatırlayabildiğim kadarıyla, şarkının 'merak etme' ve 'kaldı sende' sözlerinden yola çıkarak sonunda tamamına ulaştım, çocuk gibi sevinçliyim. sonuç olarak, sezen aksu'nun şarkılarıyla birleşince tadından yenmeyen bir sese sahiptir mustafa ceceli.
 6. sesi güzel, yaptığı işler güzel, sahnede güzel, kendi güzel.
  geçen sene 16 haziran açık hava konserinde sezen sahneye çıkıyor ve hiç bilmediğim ciğer delen bir şarkıyla başlıyor konsere.
  (bkz: yol arkadaşım)
  bir gün önce konsere giden arkadaşımdan sadece nakaratı duyarak komalara girmişim, halılara yapışmışım, ama gel gör ki ben sezen yerine dalmışım hacı'yı çekiyorum, kesiyorum her ne denirse artık. sıradaki şarkı kutsi'den geliyor; ilan-ı aşk ediyorum benimle evlenir misin?
 7. hacı lakaplı müzisyen.

  annesi hacca gitmek ister, babası "ben daha rakı içmek istiyorum" deyince, iş başa düştü deyip annesiyle hac yollarına düşer, akabinde ve detayında hacı olur.