• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • görseller

• murat aksu
  1. bayram sonrası ocak ayındaki seçim için beşiktaş başkanlığına adaylığını açıklayacak eski beşiktaş yöneticisi.
  2. yıldırım demirören'i başımıza bela eden insan.

vakt-i zamanında ciddi manada kulis çalışması yaparak yıldırım demirören'in az farkla fikret orman'ı geride bırakıp başımıza bela olmasının müsebbibi idi. sonra istifa etti kaçtı gitti.

bu adam da mantalite olarak yıldırım demirören zihniyetinden çok da farklı değildir.

duyduk ki, nabız yokluyormuş başkan adaylığı için.

koskoca beşiktaş camiası alternatif olarak murat aksu adlı bu adamı çıkarıyorsa zaten camia bitmiş demektir.

murat aksu'nun yaptığı, ölüyü gösterip, sıtmaya razı etmektir ya da muhalefet ciddi bir aday çıkarırsa fikret orman, hüsnü güreli gibi onların oyunu bölüp, tüpçü'yü tekrar başımıza bela etmektir.

murat aksu, bir zahmet el atma şu işe. içinde bir gram beşiktaş sevgisi varsa bil ki, bu iş senle, senin zihniyetindeki adamlarla olmaz.
  3. seçimi kazandığı halde yapacaklarını listelemiş beşiktaş başkan adayı. bakalım neler yapacakmış.

1 - ilk iş olarak bağımsız uluslararası denetim firmalarıyla kulübün bilşançosu incelenecek ve bu halka açıklanacak.
    2 - dünyanın büyük kulüplerinin standatlarında, alanında en iyi profosyonellerle birlikte 'dünya kulübü beşiktaş' yaratılacak.
    3 - bozulan kongre üyesi profili iyileştirilecek. bjk derneğinde üyelik daha da halka açılacak. halkın takımına halkın sahip olması sağlanacak.
    4 - güçlü bir yönetim kurulu oluşturalacak.
    5 - fulya projesindeki kayıtların peşine düşülecek ve kaybedilen hakların geri kazanılması için mücadele edilecek.
    6 - denk bütçe, beşiktaş'ın ilk hedeflerinden biri olacak.
    7 - kaynakları sorumsuzca haracayan, hatalarla kulübü borç batağına sürükleyen zihniyet gidecek.
    8 - inönü yeniden yapılacak. hem de beşiktaşlı iş adamları sayesinde kredi kullanamadan bankalara bağlı kalmadan. bu konuda gerekli hazırıklar yapılıyor.
    9 - rakipler arazilerine arazi katarken beşktaş'a 1 metre kare bile arazi kaznadırmayan bir yönetim var. biz yeni araziler için çalışmalara başladık.
    10- beşikkaşi'ın ileşitimi ağları yeniden yapılandırılacak.
    11- sözde değil özde bir yapılanmayla alt yapı gereken değeri yeniden kazanacak.

ilk dört madde bilindik şeyler. kim aday olsa bunları zaten yapar. yeni bir şey yok. beşinci madde ilginç. fulya projesinde kulübün kaybı büyük. eğer bu kaybı en aza indirebilirse kulüp yeni gelir sağlar. olumlu bir proje.

altıncı madde beşiktaşlı olmadığım halde beni korkutan bir madde. denk bütçe demek geliri sınırlı olan bir kulübü küçültmek demek. en azından beşiktaş önümüzdeki 2 sene sadece lig başarı peşinde koşacak demektir. yani avrupa unutulacak. büyük transferlerin yapılması mümkün değildir demek.

yedinci madde zaten yıldırım bey kaybederse gerçekleşecek bir şey. yeni bir değil. ama şu yapılırsa süper olur. kulübü zarara uğratanlardan, kaynakları sorumsuzca harcayanlar zarar telafi edilirse bu maddenin anlamı olur. bu haliyle pek bir şey ifade etmiyor bu madde.

diğer maddeler hakkında tek tek yorum yapmak zor. biraz beylik lafları söylenmiş. yalnız dokuzuncu maddede yeni arazi olayında mutlaka beşiktaşın hamle yapması şart. diğer maddeler her seçim döneminde söylenen ama gerçekleştirilemeyen şık sözler.

sonuç olarak ben murat aksudan şunu beklerdim. öyle bir yönetim kuracağız ki yıldırım beye olan kulübün borcunu 2-3 senede ödeyeceğiz hamlesi beklerdim. bu yok. ayrıca 11 maddenin hepsinin gerçekleşmesini 2 yıllık bir yönetim yapamaz. en az 4 hatta 5 yıllık bir yönetim bunları gerçekleştirebilir. kısa vadede gerçekleşecek hedefler değil bunlar. hem denk bütçe olacak hem de yıldırım beye borçlar ödenecek. beşiktaşın küçüleceğinin işaretidir bu.

anlaşılan acı ama gerçek murat aksu seçilirse bir kaç sene beşiktaş taraftarı gene sıkıntı çekecek.
  4. yıldırım demirörenden çok farklı olduğunu düşünmediğim, an itibari ile beşitaşın ocak ayındaki seciminde başkanlığa aday olan şahsiyet

bize tuncay özilhan lazım başımızda özilhan formamızda efes yazdıktan sonra bizi kimse tutamaz
  5. adaylığını açıklarken, sonuna kadar doğru ve süper bir konuşma yapmasına rağmen, taraftarın güven duymadığı başkan adayıdır.