• videolar

 • görseller

  • muhafazakar
 1. gerçek anlamında kullanılması artık olanaksızlaşmış bir önaddır. artık en yobaz kişilere bile muhafazakar denildiği ve hatta vatan haini sayılabilecek insanların bu gruba dahil edildiği şu günlerde kavram kargaşasının bir numaralı örneğidir.
  muhafaza etme isteği içerisine gaflete düşmüş olma olasılıkları yüksektir bu önadla anılan insanların. sorun yaratabilirler, o vakit bazı kafalar uçar veya bunun sözü edilir * * * * ve huzur sağlanır.
 2. kendinin ne olduğunu ifade edemeyen ama neye karşı olduğunu çok iyi bilen ve bunu her fırsatta belirten insan modeli
 3. muhafaza eden koruyan demektir. muhafaza edilen şey ahlaktır, kültürdür, duruştur, sanattır, inanıştır. öyle bir muhafazadır ki bu 1500 yılın birkimi deneyimi ve mirasıdır. eleştiren tüm dostların fikirlerine 1500 yıllık ömürler diliyorum.
 4. bu ülkede 1950 lerden beri hakim olan partilerin yönetim anlayış biçimi.

  bu dönem içinde insanlarımız daha iyi sosyal haklara sahip olmuş. ülke olarak bölgemizde örnek alınan bir ülke haline gelmişizdir.ülke olarak abd'nin kucağına oturmamışızdır.

  demek isterdim.

  ama yıllardır içi çürümüş ve çürümekte olan bir ülkenin anlayış biçimidir muhafazakarlık.%99 müslüman olan bir ülkede din kavramı o kadar ön plana çıkmıştır ki cennetin huzuruna varmak için hayata bencillik içinde bakmak kolaya kaçmak bir vazife olarak algılanmakta .yazıklar olsun ki durum bundan ibaret.

  birileri çıkıp diyecek ki "gerçek islam bu değil kardeşim ne alakası var"..sosyalistlik denilince tüylerin diken diken olurken aklına hemen sovyetlerdeki sosyalistlik geliyorsa var .yıllardır anlayamadınız.kendi kıçını kurtarmak için popülistlik yapan partilerinizin kapitalist düşüncelerle ne kadar eklemleşerek bu ülkeyi atmış yıldır nereye gittiği belli olmayan bir yola sürdüğünü.milleti karnını doyuramazken hala muhafazakarlık kalkanı altında milleti körleştirdiğini

  milleti sömür sonra namazını kıl doğru adam ol.valla kebap iş.. yıllardır din altından sömürüldü bu memleket.allah kitap denilince herkes koyunlaşıyor nedense..yıllardır millet abanıyor sağ partilere.muhafazakarım doğrularım var gördük doğrularınızı yıllardır ....cennetin kapılarını açacak partilerinize oylarınızı verin....helal olsun size ..
 5. birşeyleri muhafaza etmektirki, en çok siyasette kullanılır. siyasette muhafazakar olmak şu anda bulunduğumuz durumu bir anlamda muhafaza etmek istemektir ki, saolsunlar sayelerinde yarım yüzyılı geçkindir, bırakın muhafaza etmeyi geriye doğru ilerlemeninde ironisini yaşıyoruz.

  yeniliklere açık olmayan bir muhafazakarın, en sonundan elinde muhafaza edeceği bir zinciri kalacaktır.
 6. doğan hızlan'a göre: "insanlar muhafazakar olurlar çünkü muhafaza edecek değerlere sahiptirler" şeklinde tanımlanan kişiler.
 7. bunun birde siyasetçi modeli vardır. halkımız iyi bir şeydir diye düşünür muhafazakar siyaseti ama değildir. hiç bir devrim-gelişim-reform ne derseniz deyin muhafazakar siyasetçiler tarafından yapılmamıştır. yapılamazda. marifet değildir yani muhafazakar olmak