• isle of dreams
  1. kuşun,masanın üstündeki bardaktan su içmeye çalışarak sıkışması ve o sırada evde kimse olmaması,boğulması,ölmesi,çocukluk acılarım...ah ah.ne üzülmüştüm be sözlük.
  2. soğuk algınlığı. eğer esinti olan bir yerde bırakırsanız, özellikle geceleri, hemen soğuktan hasta olurlar. tedavileri de zordur, zahmetlidir, hatta kuşun dayanma eşiğine göre sabaha ölü bile bulabilirsiniz. o yüzden ne diyoruz ? muhabbet kuşlarınızı soğuk ortamlardan, rüzgardan koruyunuz.
  3. eniştemin üstüne basmasıdır. 7 yıllık kuş böyle bir şeyden öldü! olabilir mi yaa?! cörk diye bastı adam üstüne. 100 gramlık kuş 90 kiloluk adamın altında ezildi. halbuki cankuş hastalanacaktı kafesimi kimseye vermeyin ben ölünce diyecekti. biz de vermeyiz bebeğim merak etme diyip ağlayacaktık. kalan yemini de sokaktaki kuşlara dağıttıracaktı. vasiyeti bu olacaktı ama ezildi lan. bildiğin ezildi hayvan. babam kalp masajı yapsa da* yaşayamadı hayvan. çok ağladım sözlük çok!
  4. maydanoz. evet bildiğin maydanoz. muhabbet kuşları için zehir etkisi yapar.
    bu arada ben de maydanozdan nefret ederim, kesinlikle yiyemem. önceki hayatımda muhabbet kuşuydum herhalde.
  5. (bkz: kahır)

muhabbet kuşu kahrından ölür mü lan demeyin, ben gördüm şahidim * 1 çift yemyeşil muhabbet kuşumuz vardı, birbirleriyle 2 yıl boyunca muhabbet edip durdular.bizde onların bu sevimli muhabbetlerini izleyip/dinleyip mutlu olduk.fakat cani ruhlu ev arkadaşım o çifti ayırıp erkeğin yanına başka masmavi bir dişi koyunca işler değişti, ayrı kafese konan ve dışlanan dişi ayrılığa 1 ay dayanabildi ve sonunda hakkın rahmetine kavuştu.
  6. kafesin kapağının açıldıktan sonra odanın kapısının da açık olduğunun farkına varılmasıyla kapıyı kapatmak için hızlı davranılması. hayvanın kafasının kapıya sıkışması fakat bununla ölmemesi; kuşun geri dönüp odada uçuştuğu sırada pencerenin de açık olduğunun farkına varılmasıyla uçup gitmesi. kesin öldü lan.