merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

mor karbasi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. israil asıllı ingiliz ladino sanatçısıdır. rosa diye dört şarkılık bir single'ı ve the beauty and the sea adlı bir albümü vardır.

yasmin levy olmasına gerek yoktur, hâlihazırda özel bir kadındır. sesinde çok başka bir boyut vardır, çok güzel söyler. yasmin levy'yi sevenler onu da severek dinleyeceklerdir.

daha 23 yaşındadır. ileride kimi zaman eğlenceli, kimi zaman hüzün dolu şarkılarıyla hayatıma anlam katmasını istediğimdir.

-------
    yukarıda bir giri vardı birkaç yanlış bilgi verip "yasmin levy olamaz, bik bik bik" diye bitiren, gidivermiş. yoksa ben ne diye durduk yere sidik yarışı yaptırayım, değil mi?
  2. sesine aşık olduğum ikinci kadın. sağlam okuyor be hacı. kendi yayınlarımda tanıtmaya çalıştığım bir kaç isimden biri. henüz fazla tanınmıyor zira. laughing eyes albümünde özellikle dinlenmesi gereken parçaları için: sheharhoret, rosa, morenica, judia. yasmin levy dinliyorsanız ve yasmin levy ile kıyaslamayacaksanız buyurun dinleyin. yoksa olmaz hacı, hep eksik kalır.
  3. yasmin levy ile kıyaslanmaması gereken fakat gelecekte başarılı olacağını düşündüğüm ladino sanatçısı .her bünyeye iyi gelmez değişik seslere alışkın değilseniz dinlemeyiniz efendim. zevkine varmayacaksanız hiç etmeyin.
  4. roza adlı parçası ile kendimi baska dünyalarda gibi hissetmemi sağlayan o müthiş sesin sahibi sanatçı... o ses, o şarkı beni benden aldı...sıkıntımdan kaçtım uzaklara gittin gözlerim kapalı dünyada şöyle bir tur attım. bir heycanlandım, bir durakladım, bir sevindim her şey var o seste ve şarkı da...
  5. ladino müziğinin bir başka güzel sesi. lakin şarkılarını biraz daha özenle seçmesi lazım. umut vaadediyor, izlenmesi dinlenmesi lazım.
  1. 1