• atlas

bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
  1. tren istasyonu yerin altında kayaların içine oyulmuş ve pırıl pırıl olan, dışarıya çıkınca sizi her yere dikilmiş zenginlere ait apartmanlar ve önlerinde lüks arabaları ile muhteşem bir sahilin beklediği kumarhaneler kasabası. kaldırımları tartan kaplıdır. çivilileri giyip bir kaç artırma yapasınız gelir. sabahleyin etrafta jog atan bir sürü insan görürsünüz hatta şaşırıp ertesi gün şehirde maraton olup olmadığını turist bürosuna sorarsınız ve görevli bayanın şaşkın bakışlarına maruz kalırsınız. geceleyin üzerinizdeki kirli elbiseler ve sırtınızdaki kocaman çanta ile papyon takmış para babalarını arasında kumarhane önünde takılırsınız. sonrasında plaja iner ve sabahı dalgaların sesi eşliğinde kumsalda edersiniz.
  2. küçük, zengin ve havalı, biraz ürkütücü bir kasaba. ürkütücülüğü bir tane bile sakil görüntü olmamasından kaynaklanıyor.

bebek arabası ile girilemeyeceği için kumarhane kapısında eşi beklerken, kendisi de içerideki eşini bekleyen bir italyan amca ile bir saate yakın ayaküstü sohbet edilebilmiş yerdir.üstelik adam türkçe ve ingilizce ben de italyanca bilmez iken. jestler, mimikler, tek tük kelimeler ile de sohbet edilebiliyor yani maksat muhabbet ise.
  3. parasız zamanların en içilebilesi sigarası. o kadar parasız gezmeye alıştım ki müptelası oldum. artık winston dokunuyor kardeşim.
  4. sigarayı bırakmak isteyenlerin deneyebileceği bir sigara. içimi sert fakat, tütünü kalitesiz. bakkaların açılma saatini iple çektiriyor o derece...