• videolar+1

• görseller

• mogwai
    • mogwai
    • mogwai
  1. cure solisti robert smith'in favori gruplarından biri.
    bu kadar sağlam referansa rağmen hazedemedim o ayrı.
    ayrıca ingilizler ve blur'den nefret edip bunu dile getirmekten çekinmiyorlar
  2. vokalleri binbir ses efektinden (sanırım vocoder kullanıyorlar) geçirerek çıkartan, böylelikle esrarengiz bir hava kazanan kozmik post rock grubu. melodileri mono melodilerine benziyor. ama ritmleri için aynı benzetmeyi yapamayız.

ayrıca,
    dinleyicisini uzaklara götürür bu mogwai. sanki farklı boyuta açılan bir pencere...
  3. başlarda sadece enstrumantal takılıyolardı sonra enstrumantala az biraz vokalde eklendi.hoş parçaları var şöyle ruhu bedenden yükselişe geçiren türden...
  4. 2005 rock istanbulda ismi açıklandığında çıklgına döndüün sora da iptal olduunda oturup ağladığım,mükemmel enstrümental parçalar yapan ağlatan grup.
  5. insan aynaya baktığında kendini görür ya,bu melodilere daldığımdada ruhumu görüyorum.bana biri kendini anlat dese,d to e yi dinletirim,veya killing all the flies dan bi bukle sunarım ona.ruhumu melodilerinde yansıtacak kadar mükemmel bir gruptur.bir gün vardı,20 haziran.o gün mogwai istanbulda olcaktı.bir hayal gerçekleşicekti,bunları hissettiren varlıklar gözümün önünde,kulağımdan girip damarlarımda dolaşacaktı.şimdi ise geriye sadece verilen bir söz kaldı.'birgün mutlaka geleceğiz.' o bir günü bekler oldum hep.