merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

mini etekle dolmuşa binen kız

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #absürt
  1. kızlarda etek giyme özgürlüğünün ortadan kalkmasına sebep olacak davranış,ardından gelen laflar ve bakışlarla kesinlikle mini etek giyinimin veya erkeklerin olduğu ortamlarda mini etek ve türevlerini giyinimin ortadan kalkacağını düşündüğüm eylem biçimlerinden biri..
  2. bu tür kızlar insandan sayılmazlar. bu sebepten dolmuşa binme gibi bir hakları yoktur. binen varsa da terbiyesizdir. sen ki bu ülkede yaşamana rağmen mini etek giymişsin. hiç mi düşünmüyorsun bunun yobazı var, faşisti var, abazası var. ortada tek bir terbiyesiz var o da sensin.

bak hala insan taklidi yapıyor. midem bulandı. midemi bulandıran tek şey de sensin. evet.. bahsettiği kişinin özgür bir ülkede olduğundan dolayı mini etek giyebileceğinin ve herhangi bir vatandaş gibi toplu taşıma araçlarını kullanabileceğinin farkında olmayan insanlar midemi bulandırmıyor. hele ki mini etek lafını duyunca bile boşalan hayvanlar hiç mi hiç midemi bulandırmıyor. tek sorun sensin.
  3. kızın altını daha net görebilmek için yere bilerek kalem,kağıt gibi nesneler atan abazalarda göz kaymasına,uzun süreli halusinasyonlara ve umutsuz hayallere neden olabilir bu mini etekli kızcağız..
  4. gayet açıktır ki orospu gözüyle bakılan kızdır. kızların mini etek giymeye hakkı yoktur. mini etek giyerse teşhirci olur, aranıyo olur. o kıza her an üstüne atlamak üzereymiş gibi bakan hayvanın hiç suçu yoktur çünkü kız mini etek giymiştir. yolludur o kız.
    yılbaşında taksimde taciz olayında taciz yapan sapıklardan birine muhabir soruyor:
    -neden kadına bunları yapıyorsunuz? sapık tacizci salyaları akarak cevap veriyor:
    -ben erkeğim abi, mini etek giymiş, beni tahrik ediyor, tahrik olunca da yaparım erkeğim ben. mini etekle dolmuşa binen kız, bu tacizi hakediyordur, hatta tecavüzü bile hakeder. mini etek giyerek yurdum abazanını tahrik eden kız herşeyi hakeder. hatta yaşama hakkı bile yoktur onun. namus cinayetine kurban da gidebilir. kızlar dolmuşa mini etekle binmesin, kara çarşafla binsin hatta mümkünse her yerde kara çarşafla gezsin ister erkekler. çünkü onlar erkektir, onlar bacak görünce tahrik olur. onlar tahrik olursa üstüne atlar, taciz eder, tecavüz eder sora tecavüze uğradı diye namus cinayetine kurban eder.
  5. öğleye doğru uyanmışsın. baharın ilk günleri. hani böyle insanin içine nedensiz ve anlamsız bir sevinç doğar ya, ondan da var. kendini evde tutamıyorsun. duşunu alıyorsun, saçını kurutuyorsun. dolabını açıp periyodik 'bugün ne giysem acaba' dakikalarına başlıyorsun. hava güzel ya, kendini de bir hoş hissediyorsun. tam bu sırada gözüne geçen sene sezon sonu ucuzluğunda beğenerek aldığın ama biraz kısa olduğu için bir türlü giyemediğin yeşil etek ilişiyor. tamam buldum diyip üzerine geçiriveriyorsun. ve işte sokaktasın...
    ve işte sokaktasın. bir tedirginlik önce. insanlar bana mı bakıyorlar, yoksa paranoya mı yapıyorum. yaşlı, genç, adam, kadın, çoluk, çocuk. çok mu güzel acaba bacaklarım. yani güzel ama bu kadar da dikkat çekici değil ki canım. sonra daha kenardan yürümeye başlıyorsun. biraz içine sinik, saklanmak istercesine. kafan öne düşüyor. biri takip mi ediyor yoksa. dolmuş sırasındasın. sürekli arkanı kollamaya çalışıyorsun. neyse az sonra bitecek. işte bindin. şöyle sıradan bir kestiler seni. hiç yer yok, neyse şuraya tutunurum derken biri yer verdi. hay vermez olaydı. oturdun oturmasına ama yanındaki adam öle bir abanıyor ki üstüne. leş gibi de ter kokuyor. hayır bir şey desen olay çıkacak, suçlu yine sen olacaksın. şoför de bakıyor pis pis aynadan. bacaklarını kapatmaya çalışıyorsun ama ne fayda. lanet olsun diyip kendini dolmuştan dışarı atıyorsun. dokunsalar ağlayacaksın. yoruldun. terledin. ve işte evdesin...
    ve işte evdesin. bir anlık istanbul'da yaşadığını unutman nelerle sonuçlandı. kirlenmiş bu şehir. kendisi de kirlenmiş, insanı da. insanın içini nefretle dolduruyor.
  6. inerken nasıl bir halde ineceğini merakla beklediğim kız. nitekim kot pantolonla binen ablamıza atılan şu bakışı gördükten sonra kendisine üzülmekteyim(bkz:http://img487.imageshack.us/img487/8269/downloadyc9qk1.jpg )
  1. 1