1. mfö'nün yeni albümü agu'nun ağır toplarından olması muhtemel ismet özel & mazhar alanson ortak çalışması olan şarkı..sözler ismet özel'in bir şiirinin alanson tarafından derlenmesiyle ortaya çıkmış ve fena da olmamış kanısındayım.

biliniyor şarkıların sırası bizde
    biliniyor hayat bizden razıdır
    otların sarardığı yerlerde güneş
    kurşunun değdiği yerde heves kalmıştır

beni artık kimseler aramasın
    aşkın en tabanında yattığım anlaşılmasın
    korkunçtur yalnızlığımız
    bir oyun oynanır oyalanırız
    orman değiliz artık
    milli parkız

gözyaşları gizlenir
    idare edilir durum
    istesek de istemesek de
    beraberiz yavrum

şimdi bir çok sayfasını
    atlayarak bitirdiğim şu kitabın
    başından başlayabilirim de
    sonsuz gözyaşların
  2. aguyu ilk dinleyişte özellikle sözleriyle dikkat çeken şarkı. mfö artık iş yapamıyor, nerde eski mfö şarkıları diyenlere inat albüme alınmış sanki.

"başından başlayabilirim de
    sonsuz gözyaşların"
    kısmından sonra insanın içinden açıp
    gözyaşlarımızı bitti mi sandın dinlemek geçiyor.
  3. biliniyor şarkıların sırası bizde
    biliniyor hayat bizden razıdır
    otların sarardığı yerlerde güneş
    kurşunun değdiği yerde heves kalmıştır
    beni artık kimseler aramasın
    aşkın en tabanında yattığım anlaşılmasın

olmuş be abiler... şarkıların sırası hep sizde kalsın. seviyorum ulan ben bu adamları!
  4. sarı lalelerin ardından albümün en iyi şarkısı bence eski mfö nerde diyen arkadaşların dinlemesi gerektiğine inanıyorum.
  5. kesinlikle bir defa dinlenip geçilemeyen parça. insanın içinde bulunduğu durumu yansıtmadığı halde hissedebilmesini sağlar.
    ..
    gözyaşları gizlenir
    idare edilir durum
    istesek de istemesek de
    beraberiz yavrum
    ..
    helal olsundur.
  6. bilimsel ve estetik bakımından, milli ve milletlerarası ender bulunan tabii ve kültürel kaynak değerleri ile koruma, dinlenme ve turizm alanlarına sahip tabiat parçalarıdır.

(bkz: http://www.milliparklar.gov.tr/)

örnek vermek gerekirse; - köprülü kanyon milli parkı (antalya)
    - saklıkent milli parkı (muğla)
    - yedigöller milli parkı (bolu)

ayrıca peyzaj mimarlığı bölümünde ders olarak okutulmaktadır.
  7. aydın'da bulunan eşsiz güzellikteki plajlardan biri. eskiden mangal serbestti, çalgı falan götürülürdü; ama artık yok öyle şeyler. alırsınız karpuz peyniri serin havada kumun ve güneşin tadını çıkarırsınız.
  8. esasında ismet özel in bir şiiri olduğu gibi alınmayıp,bir kaç şiirinden mürekkep olarak oluşturulmuş şarkı sözleridir,ayrıca şiirin çok az bir kısmı ile de oynanmıştır şarkı olsun diye.
  9. ismet özel ve mazhar alanson birlikteliğinin kaymaklı ekmek kadayıfı gücü yaşattığı muhteşem eser. tekrar dinleyesi, ali desidero gibi üzerinde felsefi konuşası geliyor insanın.. ya da susası.. bir daha hiç konuşmayası..