1. dawson's creek gibi akıllara zarar bir dizide oynayan, başıboş, hafif meşrep kız tiplemesiyle ortaya çıkan hatundur kendisi. millet salak ergenlik muhabbetlerini yaparken, kimsenin takmadığı bu hanım kızımız ilişkiler hakkında öyle usturuplu laflar ederdi ki susup kalırdınız ekran karşısında.
  2. destinys child grubunun ezik üyesi. diğer ıki kız grubun kurucuları olduğu ve bu kızımızı mülakatla soradan aldıkları için kliplerde olsun konserlerde olsun şarkı sırasında olsun bu kızımızı bir kenara iter gibidirler hep. zaten imza günlerinde herkes "amanın beyonce ","amanın kelly rowland"diyerekten bu kızı bir yetim bir öksüz gibi ortada bırakır zaten yüzündeki küçük emrah stili bakış ve gülümseme de bu kızın zamanında çok çekerek buralara geldiğini ama hala dertlerinden arınamadığının göstergesidir. ayrıca durumunu anlatması açısından.
    (bkz: dünkü bok)
  3. şu ana kadar eli yüzü düzgün filmlerde gayet başarılı performanslar sergilemiş oyuncu. özellikle son oynadığı synecdoche new yorkve mammoth ‘da iyi yönetmenlerle ve iyi oyuncularla çalışma imkanı buldu ve tam da bu yaşta, kariyerinin bu döneminde bu onun için bir sıçrama tahtası olacaktır kuşkusuz. henüz vizyona girmeyen, scorsese’nin yönettiği dicaprio ile başrollerini paylaştığı shutter island ve yeni kuşağın en iyilerinden ryan gosling ile bir ikili oluşturacağı blue valentine filmleri bu sıçramayı saygıya ve paraya dönüştürmek için önemli şanslar. bunu kullanabileceğini düşünüyorum, veriyorum gazı, veriyorum gazı.

ayrıca utanmadan söyleyeyim, göğsümü de gereyim , tıfılken izlediğim dawson’s creek dizisi vasıtası ile benim ve benim jenerasyonumun bilinç altına-üstüne yadsınamaz katkıları olmuştur. kendini sevdirmiş;bizleri güldürmüş, en nihayetinde de hüzünlendirmiştir.
  4. ashton kutcher, kelly rowland'a şaka yaptıkları punk'd bölümünün sonunda şöyle yaran bir yorum yapmıştı michelle williams hakkında:

"kelly rowland olmak çok kötü bir şey olsa gerek. sürekli beyonce knowles'ın arkasında kalmak, ikinci plana itilmek. ama kelly rowland olmaktan daha kötü bir şey varsa o da destiny's child'daki üçüncü kız olmaktır, onun adını bile bilmiyorum!"
  5. heath ledger'ın bir dönemki karısı, kızının annesi.

demin youtube'da bir video izledim, heath ledger ve bu güzel bayanın fotoğraflarının kolajlanmasından oluşuyordu. bir fan videosu gibi görünebilir, ancak info bölümündeki yazı şu şekildeydi:

"this video is dedicated to heath ledger and michelle williams. stay strong michelle through this hard time."

yani diyor ki, bu video, heath ledger ve michelle williams'a adanmıştır. devamında da, michelle williams'a zor zamanında metin olmasını öğütlemiş videonun yaratıcısı.

"bazen kendime, heath'in öldüğünde nereye gittiğini soruyorum. sonra kızıma bakıyorum ve sorumun cevabını buluyorum." demiştir. heath ledger'a en yakın olanlar ölümünü kabullenmişken, ben hala "stay strong" aşamasındayım sanırım. gerçek gibi gelmiyor.
  6. çok sevdiğim bir oyuncudur. senelerce onun yüzünden dawson's creek i izledim. ne yaparsa yapsın jen' in tarafını tuttum. sonra heath ledger' la beraber oldu ben iyice sevdim bu kadını. heath öldü hala çok seviyorum. özetle bu kadının daha çok kredisi var bende.
  7. dawson's creek'teki rol arkadaşı olan katie holmes altın küre ödüllerinin sunucularından biri. kadere bakın ki, katie tom cruise'un dalgasına kapılıp iyi giden kariyerini mahvetti (ki ayrılınca tam tersi olacağını düşünüyorum. nicole kidman ve penelope cruz'a bakın). rol arkadaşı michelle ise kariyerinde git gide yükseliyor. ödülü alır mı bilmem ama eğer alırsa bu da katie holmes'a ders olsun.