1. her sabah fazlasıyla rahatsız edici derecede mide bulantısı çeken şahsıma doktor tarafından verilmişti bir süre önce. 1 haftalık kullanımdan sonra bir akşamüstü vakti alt çenemin bir tarafa, boynumun başka bir tarafa kaymasıyla, kas kasılması yan etkisini gördüm. her ne kadar doktorlar tarafından en başarılı mide bulantısı ilacı olarak gösterilse de ben bir faydasını görememiştim, kasılma olduğu günden beri de ağzıma sokmam, hatta "metpamid alınmayacak" diye de bir post-it'e yazdım, odamın baş köşesine astım.
  2. gereksiz bir doktorun günde iki tane içmem için verdiği ilaç gün boyu uyumama neden olmuştur.tam kendime geldim derken bi bakıyorum tam 12 saat geçmiş.hadi bi tane daha iç bi daha uyu.yahu ben uyumak istemiyorum ki.ne bu böyle mide ilacımı hayattan koparma ilacımı anlamadım.bi daha da kıvransam da kussam da içmeme kararı aldım.
  3. mide bulantısını geçirmek için üretilen ilaç.

geçtiğimiz haftalarda okul ile bir geziye gittik. 16-17 saatlik bir yolculuk yaşayacağımız ve beni araba tuttuğu için aczaneden mide bulantısı için bir hap rica ettim. sağolsun bana metpamidi verdi. neyse yolculuk sırasında midem bulandıkça içtim. nerden baksan her içtiğim ilaç arasında 3 saat var. neyse.. ilaç mide bulantıma iyi geldi mi? aslında geldi, yolculuk sırasında hiç kusmadım.

istanbula vardığımızda gözümde yanmalar başladı. biraz zaman geçtikten sonra gözüm istem dışı yukarı doğru kaymaya başladı. kaydı kaydı kay.. k.. artık gözüm tamamen yukarı bakıyordu. asla aşağı bakamıyordum. hemen hastaneye gittik. oysaki ilacın yan etkisine yakalanmışım. o nasıl bi yan etkidir ya görenler epilepsi krizi geçiyorum falan sandı. iğne yapılacakmış, iğne kalmamış iğne almaya gidilmiş, iğne bulunamamış, iğne en sonunda bulunmuş ama benim gözler normale dönmüştü. illa iğne yapılacak dediler ve yaptılar. bu sefer gözlerim bir yere odaklanmaya ve başka yere bakmamaya başladı. bi huzur, sakinlik yaratıyor ki sormayın. sonra ki aşama ise serum takmak oldu. ayakta serum yedik. bi tarafa kıvrılıp gözlerimi beş dakika yumabilsem bi şeyim kalmayacak ama çapa tıpta yatmaya yer yok. serum bittikten sonra gözlerim normale döndü. 4-5 saat hastanede kaldım.

bu anlattığım ender olarak görülen yan etkisi.artık diğer etkilerini siz düşünün. kısacası içmeyin lan bu ilacı. en iyisi yanınıza bi poşet alın kusa kusa gidin.* lanet olsun çekilmez bu dert. kısmi felç falan da olabilir. en iyi çözüm poşet.
  4. dün gece çok ihtiyaç duyduğum ama korkudan kullanamadığımdır.

her gece olduğu gibi dün gece de sözlükteydim. abim geldi, işi varmış bilgisayarda bende kalktım. tam içeri gidiyordum evcilik oyununu izlemeye "sana dondurma aldım gelsene" dedi. o an bi duygu yoğunluğu yaşadım. neyse gittim aldım dondurmamı şaşkınlıkla. gittim kuruldum televizyonun karşısına. açtım evcilik oyununu dondurmamı yiyerekten izledim programı. neyse dondurma bitti sonra program da bitti. yatmaya karar verdim. anam nasıl midem bulanmaya başladı. bulanır da bulanır. başucumda duruyordu metpamid... ama yapamadım, içemedim. yusuf yusuf ettim lan. tabii abime de saydırdım. kırk yılda bi iyilik yaptı, sonunda midem bulandı. bak kafiyeli de oldu aa.*

ahh ahh bi ilaçtan insan bu kadar mı korkar ya? bi ilaçta değil korktuğumdan başka ilaçlar da kullanamıyorum. çok mu korkağım yav?