1. bildiğiniz sigaranın tütününde mentol olanı.

  bunun en belirgin özelliği, içildiği zaman "oh be, ferahladım" hissi vermesidir. halbuki içilen nihayetinde tütündür ve bu eylem, nefes açmak yerine nefes kapatma işidir. mentolün verdiği geçici ferahlık hissi, ardında genizi yakan ve ağızda mentollü kâğıt mendil yenmiş gibi bir tat bırakır.

  mentollü sigaraların tiryakileri vardır. başka içemezler. bir de sadece hastalanınca (grip, nezle gibi) bu sigaraları içenler vardır. tabi ki en iyisini yapanlar mentollü olsun, mentolsüz olsun sigara içmeyenlerdir.

  piyasada en bilinen mentollü sigaralar mentollü marlboro ve salem'dir. bir de (yanılmıyorsam) ege marka sigaranın mentollü modeli vardı; ondan iki nefes çekince mentol biterdi.
 2. normal sigara içenlerin sigaraları bittiği anlarda bile tercih etmedikleri, mentholse kalsın dedikleri benimde 6 yıldır değiştirmediğim sigara. sabah kalkıldığında kesinlikle ağızda kötü bir tadda bırakmaz, iyidir ya aslında .
 3. gayet güzeli içimi olan ama çayla gitmiyor onu söyleyeyim bir pazarlama ürünü. malboro'nun iyidir ama salem çok mentollu be abi vallahi yakıyor boğazı olipsin mentollü şekerleri gibi. grip ve nezle olduğunuzda;
  rp
  ı. marlboro mentollu paket
  d:1paket
  s:20x1

  geçmiş olsun...

  edit:imla
 4. grip'e nezle'ye yakalanmış tiryaki sigara içicisinin o haliyle bile içebildiği sigara çeşididir.
 5. hasta sigara tiryakisine "amaan mentol canıım mentol artık sana sana sana muhtacım mentol" şarkısını söyleten acayip sigara. sırf bu sigarayı içmemek için sağlığıma dikkat ediyorum be.

  hasta insanlara da sigara içirmek için üretilmiştir kanımca. arada sırada, kırk yılda bir keyif için içilebilir.