• videolar

• +1 görseller

• mektup
    • mektup
    • mektup
    • mektup
    • mektup
    • mektup
  1. tarihi iletişim araçlarından biri.her ne kadar e-posta çıktıysada gerçeğinin verdiği haz başkadır.
  2. msn ya da sms mesajları gibi anlık tüketilen kelimelerden uzaktır.

insan yazmadan önce düşünür, sıraya koyar, müsvette kağıt kullanır, temize çeker, olmaz bi daha çeker. güzel bir zarf olsun ister. böylece yazdığı kişi baktığında onun yazdığını anlayıp heyecanlanacaktır belki. kağıt katlanmadan önce zarfın biçimi kontrol edilir ki yanlış katlayıp bi daha bi daha bozarak mektup buruşmasın.
    zarfın üzerine dolma kalemle ya da yazısını güzel gösteren bir kalemle özene bezene isim ve adres yazılır. samimiyetlerden uzaktır sayın demek ama tebessüm uyandırır böyle ciddi ciddi naif kurallara uymak insanda. en sonunda zarf kapatılmak için yalanır, ama son kez içine bakılır ve satırlarla vedalaşılır. bir de nefes üflenir içine doğru. açan ilk önce ruhun kokusunu yakalasın istenir.
    postaneye gidilip memurun ellerine teslim edilirken bu mektup, okulun ilk günü çocuğunu kapıların ardında bırakan annenin öksüzlüğü gibi son kez bakılır. kayolmadan sağ salim giderse herşeye değer...bu herşeye değer! ne sarılmak, ne öpüşmek...böylesi emekli satırlar kadar dolamaz ne kalpte ne de akılda.
  3. temele annesinden mektup:

sevgili oğlum temel,
    senin hızlı okuyamadığını bildiğim için bu mektubu yavaş yavaş yazıyorum.artık senin gittiğin sırada yaşadığımız evde yaşamıyoruz.baban bir gazetede insanların başına genellikle 2 kilometre civarındaki bölgelerde kaza geldiğini okumuş.o yüzden taşındık. sana yeni adresi veremiyorum çünki yeni evimizde bizden önce oturan hemşerilerimiz,taşınınca adresleri değişmesin diye kapı numarasını söküp götürmüşler.geçen hafta sadece iki kez yağmur yağdı. ilki üç gün sürdü, ikincisi ise dört gün.benden istediğin yeleği postaya verdim.ancak halan o koca düğmelerle paketin çok ağır olacağını söyledi o yüzden düğmeleri koparıp yeleğin cebine koyduk orada bulabilirsin.
    sevgiler.
    annen safinaz
    not:sana birazda para gönderecektim ama zarfı bir kere yapıştırmış bulundum.
  4. teoman ın teoman albümünden güzel bir parça..

telefonda konuşamam bilirsin, mektuplarıysa ertelerim hep, belki de yazım çirkin diye.
    çok düşündüm, çok kurdum, karar verdim hep vazgeçtim, ama sana yazabildim nihayet.
    aslında söz vermiştim, duygularımı kilitlemiştim, ta ki sen açana dek.
    korkma sevgi dilenmeyeceğim, ama tanırsın beni işte, bitiririm her şeyi bir dikişte
    n’apim?
    aşk bu, savaş bu, kadın ve erkek arasında...

artık saymıyorum yılları, bana değip geçen hayatları, zaten pek de sevmem insanları.
    ama kimi dostlar var sevdiğim, sokak köpekleri beslediğim, bazı güzel anılar biriktirdiğim.
    tutku garip bir şey ve çok vahşi ve çok hırslıydım zaten ben de o yüzden yağmaladım seni...
    kolay değildir bilirim, bir aşkı bir kalbe koymak, hele bir başkasını severken sen.
    teşekkürler, bir zamanlar beni çok sevdiğin için.
    bu mektup da olmadı, kelimeler toparlanmadı, işte şimdi çöpe gidiyor.
    yine de mektubuma son verirken seni her zaman çok seven
    ben..
  5. en sevdiğim zülfü livaneli şarkılarından birisidir. enstrumantal olarak yedi karanfil serisinin ikincisinde de nispeten hareketli bir biçimde yorumlanmıştı ki, müziği de ayrı bir güzeldi bu haliyle.

"bir mektup üç satır yazı
    gönlünün karası
    tırmalamış ak kağıdı ak kağıdı
    üç satır karartır mı
    gönlünün karası
    bir sevda bir kara sevda
    gönlünün sızısı
    sarmalamış dört yanını dört yanını
    içinde bir deli rüzgar
    gönlünün gönlünün sızısı
    sarmalamış dört yanını dört yanını
    bir gurbet bir acı gurbet