1. aramızdan ayrılan genç yiğit delikanlı.olayın soruşturması hala tamamlanmadı.bayrak satıcısına jet kararla 7 yıl veren adaletsizlik kurumu bu olayda bütün gücüyle davanın sabote edilmesi için uğraşıyor.
  2. direniş boyunca yitirdiğimiz beş canımızdan bir tanesi. demokrasi şehitlerimizin hatırlanma skalası sözlükte isimleri altına yazılan girilerden ibaret değildir, hatırlatmakta fayda var. örneğin daha birkaç gün önce izmir konak meydanında hepsi için mumlar yaktık, yarın da yakmaya devam edeceğiz.
  3. bakma böyle kargaşada az giri girildiğine sana.

sana da öldük mehmet. seninle yaşıyoruz.
  4. şöyle bir video yapmışlar kendisi için. ne güzel çocukmuşsun mehmet kardeşim.

http://youtu.be/...

varoşlarda doğdu mehmet, varoşlarda büyüdü, çarpıp kaçan bir jipin altında kalıp öldü. hikayesi diğerleri kadar bilinmese de ne güzel çocuktu mehmet. unutmayacağız seni, hepinizi. çok şey borçluyuz.
  5. hakkında bir şeyler yazmak isteyipte yazamadığımdır, onca hengamenin arasında sessiz sedasız ölendir. sarhoşluktan da değil yazamayışım, ethem usta için, ali kardeş için sayfalarca yazabilirim şu kafayla ama mehmet'e yazamıyorum, neden? hakkında çok az şey bildiğim için mi diye düşünüyorum, hakkında hiç bir şey bilmediğim insanları itin götüne sokuşlarım ya da statosferin tepesine çıkarışlarım aklıma geliyor, utanıyorum bu çocuk hakkında yazamayışımdan, yazamayışınızdan.
    çok şekliciyimdir, o kadar ki insanların tiplerinden karekterlerini tahmin etmeye çalışır, tipini sevmediklerimi sevmem. evet kesinlikle mantıklı değil bu ama çoğunlukla doğru çıkar önyargılarım. mehmet'in de sessiz sedasız yaşayıp sessiz sedasız öldüğünü çıkardım mesela fotoğraflarından, ilk sesini çıkardığından öldürüldüğünü düşündüm. üzüldüm. ama sadece üzüldüm, üzüntümü dile getiremedim bile, ses çıkaramayanların sesi olamadığıma kızdım. kafamda göt gibi oldu bu sıra, çemberin neresinde olduğumu düşünüyorum şuan, şiirlerle şarkılarla kendimi avutup teğet geçiyorum galiba hep çemberi. peki ya mehmet? içine mi girdi şimdi çemberin yoksa dışına mı atıldı?

bu dünyadan bir mehmet ayvalıtaş geçti ey ahali!!!
  6. "ilk kez öldürdüğünde, bir değil sanki bin kişiyi öldürmüş gibi olursun. yeni doğmuş ve annesi tarafından emzirilen o bebeği öldürmüşsündür. babasının başını okşadığı o çocuğu da, bir genç kıza aşkını ilan eden o delikanlıyı da zavallı bir kadının kocasını da, savaş giderken ailesi tarafından uğurlanan o masumu da... bütün bu kişileri öldürmüş olursun. ikinci kez birini öldürdüğünde alt tarafı bir tek kişiyi öldürmüşsündür. üçüncü kez ise kimseyi öldürmüş sayılmazsın."

http://www.youtube.com/...

"siz öldürmeyi iyi bilirsiniz"